1. Haberler
  2. Güncel
  3. Özvatanlı öğrenciler, depremzedeler için yaptığı kermesle 87 bin lira topladı

Özvatanlı öğrenciler, depremzedeler için yaptığı kermesle 87 bin lira topladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

KAYSERİ (1HA) – Özvatan’da öğrenciler ve velilerin katkılarıyla düzenlenen kermesten elde edilen 87 bin lira para, depremzedeler yararına kullanılmak üzere bağışlandı. Paranın konteyner sınıflar için kullanılacağı duyuruldu.
Kayseri Özvatan Atatürk İlk-Orta Okulu öğretmenleri olarak depremzede vatandaşlar için fikir üretilerek kermes düzenlendi. İlk olarak veli toplantısı yapıldı ve katılımda gönüllü olarak isteyen velilerle kermes yapılacağı fikri sunuldu. İlçe kaymakamı Yakup Hacıismailoğlu, Belediye Başkanı Halit Demir ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Alparslan Kömmeci destekte bulundu.
Hazırlanan ürünler Özvatan Gençlik Merkezinde 10 Mart Cuma günü satıldı. Ürünleri öğrenciler stantlarda kendi velisi ile birlikte sattı yine dönüşümlü olarak veli ve öğrenciler görevlendirildi.
Kermesten gün sonunda seksen 87 bin lira yardım toplandı. Toplanan yardım, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün deprem bölgesinde kuracağı konteyner sınıflar için harcanacak.
Konuyla ilgili açıklama yapan Özvatan İlçe Milli Eğitim Müdürü Alparslan Kömmeci, “Kermes gelirini İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak düzenlediğimiz kampanya ile kısmet olursa Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde kurulacak konteyner okulunda kullanacağız. Yaşadığımız çok büyük bir afetti halk elinden geldiğinde yardımcı oldu, bundan sonra da olacaklarına inanıyoruz. Orada ihtiyaçlar bitmiyor bir süre halkımız yine yardımı devam ettirirse çok iyi olacaktır” ifadelerini kullandı.
Okul Müdürü Murat Aslaner de, “Çok büyük bir kalabalıkla kermesimizi düzenledik. Beklentimizin üzerinde bir talep ve ilgiyle karşılaştık. Kermesimizden elde ettiğimiz geliri depremzedeler için oluşturulacak konteyner sınıflar için kullanılacak” dedi.
Okul öğretmenlerinden Yener Karamemiş de, “Depremzedelere yardım amacıyla bir kermes başlattık. Büyük bir ilgi var. Bu bizi çok duygulandırdı. Öğrencilerimizin yardımlaşma duygusunu tatması açısından da büyük bir örnek oldu” şeklinde konuştu.
Okul öğrencilerinden Gülten Demir ise, “Döner, pasta, börek, el işleri ve boyama işleri olan bir kermes yaptık. Depremzedeler için yapılan yardım bizleri duygulandırdı. Özvatan’dan gelen arkadaşımızın kümesinde biriktirdiği yumurtaları satması beni çok etkiledi.” diye konuştu.

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_en
Beğen