Okullarda kış şenliği haftası

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Yaklaşık 19 milyon öğrenci, 19 Ocak Cuma günü karne almaya hazırlanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, bu yıl dönemin son haftasına ilişkin yeni bir karar aldı. Buna göre, 15-18 Ocak tarihlerinde 4 gün boyunca okullarda çeşitli etkinlikler düzenlenecek, öğrenciler okul gezisine çıkacak

Milli Eğitim Bakanlığı, bu yıl ilk kez okullarda tatil öncesi dönem sonu faaliyet haftası düzenlenmesine karar verdi. 81 ile gönderilen yazıda, okullarda son haftanın “kış şenliği” havasında geçmesi istendi.

Öğrenciler sanatsal, bilimsel, kültürel ve sportif faaliyetlere katılacak. Bu sayede öğrencilerin keyifli ve öğretici bir hafta ile dönemi bitirmesi sağlanacak. Yapılacak etkinliklerde öğrencilerin dil bilgisel ve hitabet yeteneklerinin geliştirilmesi, yeteneklerini sergileme fırsatı bulması paylaşma ve takım çalışmasının önemini öğrenmesi hedefleniyor.
Hafta boyunca düzenlenecek etkinlikleri öğretmenler ve öğrenciler birlikte organize edecek. Bakanlık, örnek bir etkinlik takvimini de okullara gönderdi. Takvimde, bilgi yarışması, kelime oyunu, hitabet, kitap okuma gibi öğretici etkinliklere yer verildi. Bunların yanısıra kermes, yetenek paylaşım saati, komedi aati, oyun saati ve dönem sonu gösterileri düzenlenmesi de önerildi. Bakanlık, karne öncesi son gün olan 18 Ocak Perşembe günü ise “Gezi günü” etkinliği yapılmasını önerdi.

 

5
be_enme
Beğenme
1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Okullarda kış şenliği haftası