1. Haberler
  2. Güncel
  3. Muharrem İnce, Kayseri’de

Muharrem İnce, Kayseri’de

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KAYSERİ (1HA) – Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, bir dizi ziyarette bulunmak üzere geldiği Kayseri’de esnaflar ve gençlerle buluştu.

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce önce Pınarbaşı ilçesinde daha sonra Talas ilçesinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Gençlerin yoğun ilgisini gören İnce, bir gence de parti rozeti taktı. Ziyaretleri sırasında vatandaşla sohbet eden Genel Başkan İnce, gazetecilere de konuştu. Türkiye’yi gezdiklerini anımsatan İnce, “Diyarbakır’dan başladık, Elazığ’dan Malatya’ya Adıyaman’a ve Kahramanmaraş’a gittik. Bugün de Kayseri’ye geldik. Her gittiğimiz yerde konu net geçim sıkıntısı, hayat pahalı herkesin problemi bu. Herkes ay sonunu getiremediğinden şikayetçi, esnaf satış yapamadığında şikayetçi, bir bu konuyu dinledim. Bir de sığınmacıları ne zaman göndereceksiniz? Başka ikinci bir konuyla karşılaşmadım. Türkiye’de siyasetin gündemine bakıyoruz. Cumhur ittifakı diyor ki Partili Cumhurbaşkanlığı devam etsin. Partili Cumhurbaşkanlığı ile Türkiye batıyor. 2018’de dolar 4,5 liraydı. Şimdi dolar 19 lira oldu. Erdoğan batırıyor memleketi, gidişat gidişat değil. O zamanlar ben Erdoğan’ın bir daha seçerseniz dolar 10 lira olur demiştim. Bana gülmüşlerdi ‘dolar nasıl 10 lira olur’ diye. Ben şimdi milletimize söylüyorum. Erdoğan’ı bir daha seçerseniz dolar 50 lira olur. Bu Erdoğan’dan kurtulmalıyız” ifadelerine yer verdi.

‘50+1 İLE SEÇİLECEĞİM İNŞALLAH’

Seçimlerde kazanacağını söyleyen Genel Başkan İnce, “Altılı masaya bakıyorum; ‘Parti başkanından emir alan Cumhurbaşkanı olsun’ diyorlar. 6’sı bir araya gelecekmiş, karar vereceklermiş. Cumhurbaşkanı da şak diye yapacakmış. Ya böyle bir Cumhurbaşkanı olabilir mi? Yüzde 2 oy almış partinin genel başkanından emir alan yüzde 50+1 almış cumhurbaşkanı olur mu? Ne Partili Cumhurbaşkanı olsun, ne parti başkanından emir alan cumhurbaşkanı… Ne sağdan ne soldan Atatürk’ün yolundan gidiyoruz biz. Erdoğan’ın yargı politikasını desteklemiyorum. Bunları bir iş doğru yapıldığı zaman doğru diyeceksin. Yanlış olduğu zaman yanlış diyeceksin. Çiftçiyi çökertti bitirdi. Emekli geçinemiyor. Gençler umutsuz doktorlara ‘Çekin gidin’ demesini desteklemiyorum. Evlatlarım sakın ha gitmeyin. Siz bize lazımsınız bizi tedavi edeceksiniz. Bütçe konuşuluyor bütçede Türkiye uçuyor. Refah içindeyiz diyorlar alakası yok. Memleket zor durumda. Başörtüsü sorununu Türkiye çözmüş. Nereden çıktı bu? E Kılıçdaroğlu aklına getirdi. O da gol atma peşinde. Peki anayasa değişikliği yapıyorsunuz da o Anayasa değişikliğinde 6 yaşında kız çocuklarına 29 yaşında adamların nikah kıymasını engelleyecek madde niye koymuyorsunuz. Mağdur iki yıl önce şikayet etmiş ama bakanlık saklamış. 6 yaşında çocuğa dini nikah kıyıyorlar ya sapıklara bakın siz. Bunu söylediğimde de bazı gazeteler ‘Muharrem İnce dini nikaha savaş açtı’ diyor. Ahlaksız bunlar. Dini nikaha savaş açtığım falan yok yetişkin birisi dini nikah kıyıyormuş. Bana ne ister kıyar ister kıymaz. Ben çocuktan bahsediyorum.  O nikahı kıyan imam o nikaha şahitlik edenler, ana babası, bunu görmezden gelen polis, buna sahte rapor veren doktor, davayı açmayan savcı hepsini hapse tıkmak lazım. Asgari ücret tartışıyoruz. Memleket Partisi olarak asgari ücret teklifimiz; yetmez ama 10 bin liradır. Fakat unutulan bir kesim var burada; emekliler. Geçen sefer eksik kaldı. 31 ile seçilemedim. Bu sefer 50+1’le seçeceğim” dedi.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Muharrem İnce, Kayseri’de