1. Haberler
  2. Asayiş
  3. Kayseri’de ekipler 61 bin 163 kişiyi sorguladı

Kayseri’de ekipler 61 bin 163 kişiyi sorguladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

– Kayseri’de ekipler ekim ayı boyunca yürütmüş oldukları çalışmalar doğrultusunda 61 bin 163 kişiyi sorguladı. Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerinin yürütmüş olduğu çalışmalar neticesinde ise aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğün ihlali suçundan 9 aileye adli işlem yapıldı. Dilencilik yapmaktan 1 şahsa idari işlem yapıldı.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü şehrin huzur ve güvenliğinin sağlanması için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Çocuk Şube Müdürlüğü, Toplum Destekli Şube Müdürlüğü ve Talas İlçe Emniyet Müdürlüğü ekim ayı boyunca yaptıkları çalışmaları yayımladı. Yayımlanan rapora göre Talas İlçe Emniyet Müdürlüğü ekim ayı boyunca yaptığı çalışmalar neticesinde 57 bin 986 şahıs, 26 bin 146 araç kaydı sorgularken 36 aranan şahsı yakaladı. Trafik kural ihlalinden 15 araca işlem yapılırken işlemler akabinde 12 bin 851 TL para cezası uygulandı. 7 faili firar olay çözüme kavuşturulurken 9 şüpheli yakalandı. Ayrıca 27 faili meçhul olay aydınlatıldı ve bu kapsamda 36 şüpheli yakalandı. Kabahatler Kanunu kapsamında 32 idari işlem yapıldı ve 40 bin 947 TL para cezası uygulandı. Yapılan çalışmalarda 1 ruhsatsız tüfek, 4 kurusıkı tabanca ele geçirildi.

125 YERDE DENETİM UYGULAMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince satıcılık ve dilencilik yapan yayaları ve sürücüleri taciz ederek para vermeye zorlayan çocuklara yönelik yapılan çalışmalar neticesinde; Aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğün ihlali suçundan 9 aileye adli işlem yapıldı. Dilencilik yapmaktan 1 şahsa idari işlem yapılırken çocukların korunmasına yönelik farklı zamanlarda yapılan 125 denetim uygulamasında; 3 bin 177 kişi sorgulandı, aranması olan 9 şahıs yakalandı. Öte yandan 468’si internet ve PlayStation salonu olmak üzere 981 umuma açık iş yeri, park-bahçe ve metruk bina kontrol edildi.

16 BİN 899 VATANDAŞA ULAŞILDI

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalar neticesinde 662 bilgilendirme faaliyeti yapıldı. 1 adet Sorumluluk Alanı Huzur Toplantısı gerçekleştirildi. 2 sosyal etkinlik faaliyeti düzenlenirken 2 suç mağduru destek ziyareti yapıldı. Ayrıca 16 bin 899 vatandaşa ulaşılarak, genel güvenlik ve asayiş, hırsızlık, dolandırıcılık, Kadın Acil Destek (KADES) konuları ile ilgili 5 bin 134 adet broşür, afiş, sticker gibi bilgilendirme materyali dağıtıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_en
Beğen