Kayseri Kapalı Kale taraflarından Ali Koç’a tepki

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KAYSERİ (1HA) – Spor Toto Süper Lig’in 24’üncü hafta Kayserispor-Fenerbahçe maçına misafir takım taraftarının alınmaması kararı üzerine Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un katılığı televizyon programında Kayserispor Başkanı Ali Çamlı hakkında söylediği “Kayserispor Başkanı kem küm etti” sözleri üzerine Kayserispor Kapalı Kale Taraftar Grubu tarafından açıklama yapıldı. Koç’un sözleri eleştirildi.

Fenerbahçe – Konyaspor ve Beşiktaş – Antalyaspor maçlarında taraftar “Hükümet istifa” sloganı atmıştı. Bu tezahüratların ardından RHG Enertürk Enerji Stadyumu’nda oynanacak olan Kayserispor-Fenerbahçe maçına FB’li taraftarların girişi yasaklanmıştı. Tartışmalar sürerken Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un bir televizyon programında “Kayserispor Başkanı Ali Çamlı ile görüştüm. Kem küm etti” şeklindeki sözleri ikinci bir tartışmanın kapısını araladı.

Kayserispr Kapalı Kale Taraftar Grubu tarafından yapılan yazılı açıklamada, Koç’un sözleri eleştirildi. Açıklamada, “Sayın Ali Koç’un katıldığı bir televizyon programında Kayserispor Kulüp Başkanı Ali Çamlı ile yapılan ikili görüşmeyi belirterek, başkanı olduğu camiaya yakışmayacak bir üslupla; ‘Kem küm etti.’ ifadelerini kullanmasını doğru bulmuyor, kabul etmiyoruz. Büyük Kayserispor camiası şehrimize gelen her takıma ve taraftarlarına kucak açmış, misafirperverlik göstermiştir. Gün ayrışma vakti değil, birleşme vaktidir. Kapalı Kale olarak Kayseri şehrimizin Kayserispor yöneticilerimizin daha fazla işin içine çekilmesini istemiyoruz. Biz de içinde bulunduğumuz bu zor günlerde taraftarı ayrıştırmamaya davet ediyoruz. Odak noktamız futbol, tribün ve birlikteliktir” ifadelerine yer verildi.

Süper Ligin 24. Hafta mücadelesinde Kayserispor RHG EnerTürk Enerji Stadyumu’nda bugün saat 19.00’da Fenerbahçe’yi ağırlayacak. Alınan karar doğrultusunda maça Fenerbahçe taraftarı alınmayacak.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Kayseri Kapalı Kale taraflarından Ali Koç’a tepki