İYİ Parti Talas Belediye Başkan Adayı Gözütok, “Biz çiftçi ve besiciyi, onlarda bizi destekleyecek”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Talas Belediye Başkan Adayı Göker Gözütok, Talas’ın kırsal mahallelerinde çiftçilik ve besicilik yapan vatandaşlar ilgilendiren projenin detaylarını paylaştı. Gözütok, “Boş tarla bırakmayacağız, siz yeter ki ekin, sizin ne ekeceğinizi biz söyleyeceğiz. Sizin ihtiyacınız olan traktör, sulama, tohum hepsini biz size satacağız, sonunda da hasat ettiğiniz ürününüzü satın alacağız ve bunu hak edişiniz olan üründen düşeceğiz. Sizi desteleyeceğiz diyeceğiz köylerdeki çiftçilerimize. Biz aldığımız ürünleri Torku benzeri bir yapı kurarak tüm Türkiye’ye işleyip, satacağız” dedi.

İYİ Parti Talas Belediye Başkan Adayı Göker Gözütok, 31 Mart yerel seçim öncesi Talas’ta vatandaşlarla bir araya geldi.
‘KÖYDE BOŞ TARLA BIRAKMAYIP, HEPSİNİ EKECEĞİZ’
İYİ Parti Talas Belediye Başkan Adayı Göker Gözütok, “İnsanlara 10 ton kömür, 5 ton odun, 3 ton makarna vaat etmiyoruz, vaat etmeyeceğiz. Sosyal belediyeciliği maalesef ülkenin içine sokulduğu bu ekonomik krizden bir nebze rahatlatmak için önce sosyal belediyeciliği öne alacağız ama sonra da üreten belediyeciliği teşvik ederek, üreten insanları teşvik ederek sosyal yardımların sayısını nasıl bir ülkenin gelişmişliğini ne belirler? Sosyal yardımı çok alan değil, az alan, ayakları üstünde duran ülke belirler. Sosyal yardıma muhtaç hale gelmişse ülkeler o ülke batmış demektir! Biz bu konuda ne yapacağız? Bizim köylerle ilgili projelerimiz var. Biz diyoruz ki köylere; bunların fizibilitesini yapacağız, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Ziraat Mühendisleri ile çalışmamızı yaptıktan sonra bizim ne kadar arazimiz var köylerde. Öncelikle boş arazi bırakmayacağız. Hollanda tipi kooperatifçilik kuracağız. Bizim icat ettiğimiz bir şey değil ama başarılı bir proje. Hollanda küçücük toprağı ile dünyanın ürününü ihraç ederken biz bugün burada ithal edip ekmeği, domatesi, biberi nereden alırız diye garip bir hesabın içine girdik. Biz diyoruz ki boş tarla bırakmayacağız, siz yeter ki ekin. Sizin ne ekeceğinizi biz söyleyeceğiz. Sizin ihtiyacınız olan traktör, sulamayı, tohumu bunların hepsini biz size satacağız, sonunda da hasat ettiğiniz ürününüzü satın alacağız ve bunu hak edişiniz olan üründen düşeceğiz. Siz desteleyeceğiz diyeceğiz köylerdeki çiftçilerimize. Biz aldığımız ürünleri Torku benzeri bir yapı kurarak tüm Türkiye’ye işleyip, satacağız” ifadelerini kullandı.

Gözütok, “Hayvancılık alanında da yapacağımız projelerimiz var. Köylere gidiyoruz vatandaşlarımız diyor ki; ‘Bana kura ile 20 tane koyun verdi belediye ve belediye bu koyunlarla beni satın aldı!’ 20 koyun insanı ne ihya eder, ne bıraktırabilir onu, hibe olarak almış sanırım satmama garantisi var. Biz diyoruz ki böyle olmaz. Biz size sayısı binlerle ifade edilen koyunlar vereceğiz. Ahırınızı gerekirse yapacağız, mandıralarınızı yapacağız ve burada bir üretim üssü olacağız biz. İnsanlarımızı doğdukları yerde yaşatacağız. Biz size bakacağız, sizde bize bakacaksınız diyoruz köylerde yaşayan vatandaşlarımıza” dedi.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
İYİ Parti Talas Belediye Başkan Adayı Gözütok, “Biz çiftçi ve besiciyi, onlarda bizi destekleyecek”