İncesu’da yapılacak kompleksin çalışmalarına başlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İncesu’da içerisinde 500 kişilik cami, Gasilhane, Morg, Taziye evi ve Mezarlık Hizmetleri binasının da yer alacağı kompleksin inşaat çalışmaları başladı. İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek yaptığı açıklamada “İlçemizde önemli bir eksikliği daha gideriyoruz. Yapacağımız bu çalışma ile gerek ilçe merkezindeki trafiği azaltacağız gerekse de tekbir noktadan halkımızın sevenlerine son vazifelerini rahat bir ortamda yapmalarını sağlamış olacağız” dedi.

İncesu’da İlçe Mezarlığı çevresindeki alanda 500 kişilik cami, Gasilhane, Morg, Taziye evi ve Mezarlık Hizmetleri binasının da yer alacağı inşaat çalışmaları İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, AK Parti İncesu İlçe Başkanı Mehmet Koç, Belediye meclis üyeleri ve partililerin katılımı ile başladı.

İlçe meydanındaki trafiği azaltma ve tekbir noktadan halkın sevenlerine son vazifelerini rahat bir ortamda yapmalarını sağlamak için kolları sıvadıklarını söyleyen İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek “İlçemiz bölgenin en fazla nüfus alan ilçesi, Bu nedenle meydandaki nüfus yoğunluğumuz artıyor. Cenaze olduğunda da cenazeler Merzifonlu Karamustafapaşa camiinde kılındığı bu yoğunluk daha fazla da artıyordu. Trafik ve otopark yoğunluğu azaltmak, halkımın sevdiklerini son vazifelerini daha nezih bir ortamda yapmalarını sağlamak için içerisinde 500 kişilik cami, Gasilhane, Morg, Taziye evi ve Mezarlık Hizmetleri binasının da yer alacağı kompleksin inşaat çalışmalarına başladık. En kısa süre içerisinde yapmayı planladığımız bu yatırım, ilçemizin önemli bir probleminin sona ermesini sağlayacak. Vatandaşlarımız tek bir noktadan sevdiklerine son vazifelerini yerine getirebilecek. İlçemizde bunun dışında birçok yatırım tamamlandı. Açılış için gün sayıyoruz. Halkımızın istekleri ve taleplerini yerinde dinleyip çözüm odaklı hizmet sağlıyoruz. Önümüzdeki günlerde birçok yatırım Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sn. Mehmet Özhaseki’nin teşrifleri ile hizmete sunulacak” diye konuştu.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
İncesu’da yapılacak kompleksin çalışmalarına başlandı