1. Haberler
  2. Güncel
  3. GÜNEŞ GÖZLÜKLERİNE YÜZDE 35 ZAM GELDİ

GÜNEŞ GÖZLÜKLERİNE YÜZDE 35 ZAM GELDİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KAYSERİ (1HA-ÖZEL) – Yaz ayları yaklaşırken akla gelen aksesuarlardan biri olan güneş gözlüklerine ilgi arttı. Optisyen Alaaddin Burak Kayısı, en düşük 500 liradan başlayan güneş gözlüğü fiyatlarına önceki sezona göre yüzde 35 zam geldiğini açıkladı.
Yaz aylarına girmeye günler kala, güneş yüzünü gösteriyor. Güneşli havalarla birlikte akla gelen ilk aksesuarlardan biri olan güneş gözlüklerine de ilgi arttı. Vatandaşlar bu sezonun fiyatlarını merak ediyor. Optisyen Alaaddin Burak Kayısı, güneş gözlüğü fiyatları hakkında bilgi verdi. Güneş gözlüklerinin genel olarak yurt dışından geldiğini anımsatan Kayısı, gümrük ücretlerinin artması nedeniyle fiyatların da önceki sezona göre arttığını kaydetti.
Güneşin yüzünü göstermesiyle talebin oluşmaya başladığını belirten Kayısı, “Buna bağlı olarak biz de hazırlıklarımızı yaptık. Ürün çeşitliliği noktasında, kişilerin istediği ürünlere ulaşma noktasında gerekli bütün çalışmaları yaptık. Gelen bir kullanıcı istediği herhangi bir modele rahatlıkla ulaşabiliyor. Bizlerinde yardımıyla birlikte kolayca karar verip ürününü alıp kullanıyor. Fiyatlar ise geçen seneye göre yüzde 35 bir artış meydana geliyor. Çünkü bu güneş gözlükleri genellikle yurt dışından geldiği için oradaki gümrük ücretlerinde bir artma meydana geliyor. Buna bağlı olarak bizim de ürünlerimizde bir yüzde 35, yüzde 40 civarlarında artmalar beklenmektedir. Kampanyalı ürünlerimiz var. İndirimli ürün grubumuzdan da fiyat noktasında yardımcı olabiliyoruz. Sezonla birlikte yoğunluğumuzda başladı. Bu daha da artacaktır. Bugün piyasa şartlarına baktığımız zaman minimum alacağımız bir güneş gözlüğünün fiyatı 500 TL olması gerekiyor. Güneş gözlükleri 500 lira, 700 lira, 1000 lira, 2 bin lira bunun ucu aslında yoktur. Alacağınız ürünün tamamen tasarım olması, kalitesi ne bağlı olarak değişkenlik göstermektedir” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_en
Beğen