Fotoğraflı - 2023-09-24T165951.291

 Fatih Çimtimar, “Önümüzdeki yıl uluslararası alanda da varlığını sürdürebilen bir maraton haline gelecek”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fatih Çimtimar, “Önümüzdeki yıl uluslararası alanda da varlığını sürdürebilen bir maraton haline gelecek”

KAYSERİ (1HA) – Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu Mimar Sinan teması ile başladı. Maratonda konuşan Türkiye Atletizm Federasyon Başkanı Fatih Çimtimar, “Önümüzdeki yıl uluslararası alanda da varlığını sürdürebilen bir maraton haline gelecek. Kayseri zaten spor havası olan bir şehir, şimdi de daha fazla spor kültürüne sahip bir şehir haline gelecek” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından Kayseri’de bir maratondan daha fazlasını hedefleyerek başlatılan Kayseri Yarı Maratonu, geleneksel hale getirildi. Uluslararası gerçekleşen yarı maratonun 3’üncüsü bugün start aldı. Birincisi Kültepe, ikincisi Erciyes teması ile düzenlenen yarı maratonun üçüncüsünü Mimar Sinan teması olarak belirlendi. 21 kilometre, 10 kilometre ve Halk Koşusu olarak gerçekleştirilen maratonda koşucular, Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak belirlenen noktalardan dönüş yapıp bitiş noktasına gelecek.

Maraton öncesi konuşan Türkiye Atletizm Federasyon Başkanı Fatih Çimtimar, “Kayseri maratonu bu coğrafyamızda düzenlenen önemli yarışmalarımızdan birisi. İnşallah önümüzdeki yıllardan itibaren uluslararası başvuracağız. O zaman daha farklı atmosfer olacak çünkü uluslararası bilinir olacak. Bu yıl üçüncüsü yapılıyor, bu maratonlara başlamak önemli ama sürdürülebilirliği daha da önemli. Bugün Pazar ve binlerce insanı sabah hareket ettirebiliyorsunuz. Dünya da artık insanları hareket ettirebilmek, insanları evinden dışarı çıkarıp yürütebilmek çok önemli bir aktivite haline geldi. Bunu da yarı maratonla halk koşularıyla gerçekleştiriyoruz. Burada binlerin hep birlikte koşmalarını sağlıyoruz. Onlara devletin bütün imkanlarını sağlayarak valiliğimiz, belediyemiz, federasyonumuz ve bütün sivil toplum örgütleriyle sponsorlarıysa birlikte güzel bir etkinlik yapıyoruz. İnşallah bu yıldan itibaren her yıl zaten büyüyor önümüzdeki yıl uluslararası alanda da varlığını sürdürebilen bir maraton haline gelecek. Kayseri zaten spor havası olan bir şehir, şimdi de daha fazla spor kültürüne sahip bir şehir haline gelecek. İnşallah bunları katılımı artırarak devamını sağlamaya devam etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

‘KAYSERİ BELEDİYECİLİK ANLAMINDA TÜRKİYE’NİN MARKA ŞEHİRLERİNDEN BİRİSİ’

Kayseri’nin belediyecilik anlamında çok geliştiğini söyleyen Çintimar, “Kayseri tabi belediyecilik anlamında Türkiye’nin marka şehirlerinden birisi. Son yıllara baktığımız zaman Türkiye’deki belediyeciliğin temelinin oluştuğu illerimizden birisi. Bu anlamda ben bundan önceki belediye başkanlarımıza da Memduh Bey’e de çok teşekkür ediyorum. Hakikaten şehre girdiğiniz zaman bir şehir havası var, her tarafı düzenli, bir standart içerisinde olan bir şehir. Kayseri’yi bizim yorumlamanız dışarıdan gelen insanlar için tabi ki çok önemli ama yerel halka da baktığımız zaman onlarda çok mutlu. Demek ki belediyecilik anlamında çok güzel. Tarihi eserlerle ilgili de Cumhurbaşkanımızın önderliğinde tüm Türkiye’de yapılan çalışma inanılmaz güzel. Arkamızda bulunan kalenin daha önce kapalı olduğunu biliyorum şimdi içerisinde kafeterya var, insanların girebildiği, çıkabildiği, sorgusuz, sıvasız girip oturabildiği, tarihi gezebildiği alan. Bunlar güzel inşallah bunlar bütün belediyeler yapar. Bütün Türkiye’nin her köşesinde herkes hem böyle güzel organizasyonlar hem de böyle temiz şehirleri hakkediyor” şeklinde konuştu.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
 Fatih Çimtimar, “Önümüzdeki yıl uluslararası alanda da varlığını sürdürebilen bir maraton haline gelecek”