9 C
Kayseri
Çarşamba, Kasım 29, 2023
Ana SayfaHaberBelediye HaberleriKayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Kabakcı, “Kayserimiz spor kenti olma yolunda...

Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Kabakcı, “Kayserimiz spor kenti olma yolunda devam ediyor”

Yayın Tarihi:

İhsan Kabakcı, “Kayserimiz spor kenti olma yolunda devam ediyor”

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu Mimar Sinan teması ile başladı. Maratonda konuşan Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı “Kayserimiz spor kenti olma yolunda devam ediyor. Avrupa’da da spor şehri olma konusunda da önemli adımlar atıldı. Bugün Kayserimizde spor adına her şey var” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından Kayseri’de bir maratondan daha fazlasını hedefleyerek başlatılan Kayseri Yarı Maratonu, geleneksel hale getirildi. Uluslararası gerçekleşen yarı maratonun 3’üncüsü bugün start aldı. Birincisi Kültepe, ikincisi Erciyes teması ile düzenlenen yarı maratonun üçüncüsünü Mimar Sinan teması olarak belirlendi. 21 kilometre, 10 kilometre ve Halk Koşusu olarak gerçekleştirilen maratonda koşucular, Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak belirlenen noktalardan dönüş yapıp bitiş noktasına gelecek.

Maraton öncesi konuşan Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, “Muhteşem bir ortam çok büyük bir katılım var. Uzun süredir bunun hazırlığını yapıyorduk. Spor A.Ş. Büyükşehir Belediyemiz çok güzel bir tanıtım toplantısı ile başladı. Bugün de çok güzel bir hava var, Kayseri muhteşem. Bir maratondan daha fazlası diyoruz da gerçekten bir maratondan daha fazlası bir durum var. Herkes spor yapmaya, 3’de 93’ koşmaya elverişli, gerçekten bugün tablo öyle. İnşallah Kayserimiz spor kenti olma yolunda devam ediyor. Avrupa’da da spor şehri olma konusunda da önemli adımlar atıldı. Bugün Kayserimizde spor adına her şey var. Yoğun bir katılım var 10 bin civarında başvuru var. İnşallah bundan sonrasında da üstüne koyarak çok daha güzel uluslararası atletizm dalında ve diğer branşlarda yarışmalar olacak. Bugün gerçekten çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’de ağaçta asılı erkek cesedi bulundu

Kayseri’de sabah saatlerinde işe gitmek isteyen vatandaşlar ağaçta boynunda...

Yabancı uyruklu iki kişi silahla vurularak öldürüldü

  Gevher Nesibe Mahallesi’nde bir apartmanın terasında meydana gelen olayda...

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Motorine büyük indirim

Motorine büyük indirim Akaryakıt grubu ürünlerinden motorine bugün gece yarısından...

Kayseri’de kuvvetli yağış bekleniyor

  Meteoroloji 7’nci Bölge Müdürlüğü hava tahmin raporlarına göre Kayseri’de...

Son Haberler