10 C
Kayseri
Cumartesi, Eylül 23, 2023
Ana SayfaHaberEkonomiDÖVİZ KURLARI 2023’ÜN ZİRVESİNİ GÖRDÜ

DÖVİZ KURLARI 2023’ÜN ZİRVESİNİ GÖRDÜ

Yayın Tarihi:

KAYSERİ (1HA – ÖZEL) – Dolar ve Euro tüm zamanların zirvesini görerek rekor kırdı. Güncel piyasayı değerlendiren Döviz Bürosu Gişe Sorumlusu Ahmet Birtek, “Vatandaşlar panik olmasın bu dalgalanmalar her zaman olacak. En nihayetinde parasının kıymetini bilip, dalgalanmalardan korkup, panik yapıp, satışlar ya da alışlar yapmasınlar” tavsiyesinde bulundu.

Seçimlerin ardından kabinenin açıklanmasıyla ekonomi yönetimi eski bakan Mehmet Şimşek’e devredildi. Yeni Bakan Şimşek’in ekonomi politikasında değişim sinyali vermesi dövizde hareketlenmeye neden oldu. Dolar ve Euro tüm zamanların zirvesini gördü. Dolar 24 liraya çıkarken euro ise 25,600’e kadar ilerlerdi.

Güncel piyasaları değerlendiren Döviz Bürosu Gişe Sorumlusu Ahmet Birtek, “Göreve yeni başlayan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in politikasını değiştirip yurtdışından sıcak para arayışı içerisine girdiğini öngörüyoruz. Bu sıcak paranın da gelmesi için Türkiye’nin cazip olması gerekiyor. Bu cazipliğin de dövizi artırarak yurtdışından sıcak bir para girişi oluyor. Yurtdışındaki yatırımcılar da bunu yüksek kurdan bozdurmak istiyor. Bu dalgalanmalar bir süre daha devam edecektir ama en nihayetinden eski seviyesinin daha da altına gelip dalgalanmalar duracaktır. Vatandaşlar panik olmasın bu dalgalanmalar her zaman olacak şeyler. En nihayetinde parasının kıymetini bilip, dalgalanmalardan korkup, panik yapıp, satışlar ya da alışlar yapmasınlar. Ne olacağını ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Güncel döviz fiyatları

Doların alış: 23,00
Dolar satış: 24,00
Euro alış: 24,60
Euro satış: 25,60

İlginizi Çekebilir

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Kayseri’de kuran kursu hocası açığa alındı

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde bulunan bir Kur’an Kursu’nda iddiaya göre...

Anneye 12 yıl, babaya 6 yıl hapis

Oğullarına ait uyuşturucuyu saklayan anneye 12.5 yıl, babaya 6...

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşerek can verdi

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşen kişi yanarak can verdi. Olay,...

Kayseri’de ev sahibiyle tartışan kiracı oturduğu evi ateşe verdi

Kayseri'de ev sahibiyle tartışan kiracının ateşe verdiği müstakil evdeki...

Son Haberler