DEVA Partisi Kocasinan Belediye Başkan adayı Türkmen: “Şerefiye payı sıkıntısı çözülürse konut fiyatlarında düşüş olacak”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

İmarlaşmada şerefiye payı uygulaması ile ilgili çalışma yapacaklarını ifade eden DEVA Partisi Kocasinan Belediye Başkan adayı Kadir Türkmen; “Şerefiye payı ile ilgili sıkıntıyı çözdüğümüz takdirde konut fiyatları ve kira fiyatlarında bir düşüş olacak ve vatandaş rahatlayacak. Şerefiye Bedeli vatandaş ile müteahhit arasında sorun olmaktan çıkacak. Bunu çözdüğümüzde her iki taraf için kazanç sağlamış olacağız” dedi.

Yerel seçimlere az bir süre kala ziyaretlerini sürdüren DEVA Partisi Kocasinan Belediye Başkan adayı Kadir Türkmen, Mimarlar Odası Kayseri Şube Başkanı Murtaza Er ve yönetimini ziyaret etti.

İmarlaşmada şerefiye payı uygulaması ile ilgili çalışma yapacaklarını ifade eden DEVA Partisi Kocasinan Belediye Başkan adayı Kadir Türkmen;” Vatandaşların ve inşaat firmalarının yaşamış olduğu bu sıkıntıyı giderebilmek için 1 Nisan sabahı göreve geldiğimiz taktirde çalışmalar yapacağız. Şerefiye payı ile ilgili sıkıntıyı çözdüğümüz takdirde konut fiyatları ve kira fiyatlarında bir düşüş olacak ve vatandaş rahatlayacak. Şerefiye Bedeli vatandaş ile müteahhit arasında sorun olmaktan çıkacak. Bunu çözdüğümüzde her iki taraf için kazanç sağlamış olacağız. Biz yaptığımız tüm hizmetlerimizi vatandaş odaklı yapacağız, vatandaşımızın refah seviyesini artırmak için yapacağız” diye konuştu.

Öte yandan Türkiye’nin geçtiğimiz yıl 6 Şubat tarihinde büyük bir acı yaşadığını ve 50 bini aşkın insanın hayatını kaybeden bir depremin izini halen silmeye çalıştığını ifade eden DEVA Partisi Kocasinan Belediye Başkan adayı Kadir Türkmen; “Kocasinan’da yapılacak olan yeni binalar ve kentleşme konusunda Mimarlar Odası ve ilgili kuruluşlarla ortak çalışma yapacağız. Bu çalışmalar neticesinde vatandaşlarımızın güvenle oturabilecekleri, depreme dayanıklı konutlar inşa edilmesini sağlayacağız ve güvenli bir yaşam ortamı oluşturacağız” ifadesinde bulundu.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
DEVA Partisi Kocasinan Belediye Başkan adayı Türkmen: “Şerefiye payı sıkıntısı çözülürse konut fiyatlarında düşüş olacak”