10 C
Kayseri
Cumartesi, Eylül 23, 2023
Ana SayfaHaberGüncelBüyükşehir Meclisi’nden kadın kooperatiflerine 200 bin liralık destek

Büyükşehir Meclisi’nden kadın kooperatiflerine 200 bin liralık destek

Yayın Tarihi:

 

KAYSERİ (1HA) – Kayseri Büyükşehir Meclisi, Nisan ayı Meclis Toplantısı’nda, kırsaldaki 4 kadın kooperatifine toplam 200 bin TL destek yapılması karara bağlanırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Kooperatifleşmeye ve desteğe devam” açıklaması yaptı.

Kadın girişimini desteklemek ve kadın istihdamına katkı sunmayı amaçlayan Kadın Girişimi Kooperatifleri, Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile ilçelerde yaygınlaşmaya devam ederken, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclisi, Nisan ayı Meclis Toplantısı’nda, kadın girişimci kooperatiflerine destek kararı aldı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükşehir başkanlığındaki Kayseri Büyükşehir Belediyesi Nisan ayı Meclis Toplantısında, ‘Kooperatifçilik Proje Desteği (KOOP-DES) Kooperatiflerin Desteklenmesi Programı’ kapsamında 4 kadın girişimci kooperatifine destek yapılması kararlaştırıldı.

TOPLAM 200 BİN TL’LİK DESTEK

Büyükşehir Meclisi’nden, ortaklarının çoğunluğu kadınlardan oluşan ve kadın emeğini değerlendirme amacı güden; S.S. Sarızlı Kadınların Üreten Elleri Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’ne 20 bin TL, S.S. Erciyes 38 Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’ne 60 bin TL, S.S. Kocasinan Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’ne 60 bin TL ve S.S. Özvatan Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’ne 60 bin TL olmak üzere toplam 200 bin TL destek kararı çıktı.
“Kooperatifleşmeye devam, desteğe devam” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, kooperatiflerin her birine destek vermek amacıyla girişimler gerçekleştirdiklerini ifade etti.

İlginizi Çekebilir

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Kayseri’de kuran kursu hocası açığa alındı

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde bulunan bir Kur’an Kursu’nda iddiaya göre...

Anneye 12 yıl, babaya 6 yıl hapis

Oğullarına ait uyuşturucuyu saklayan anneye 12.5 yıl, babaya 6...

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşerek can verdi

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşen kişi yanarak can verdi. Olay,...

Kayseri’de ev sahibiyle tartışan kiracı oturduğu evi ateşe verdi

Kayseri'de ev sahibiyle tartışan kiracının ateşe verdiği müstakil evdeki...

Son Haberler