Kayserispor

Büyükkılıç: “Final maçına gitmek isteyen hiçbir taraftar Kayseri’de kalmaz”

KAYSERİ (1HA) – Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 26 Mayıs’ta İstanbul’da oynanacak Ziraat Türkiye Kupası final maçına passoligi olan ve gitmek isteyen her taraftarı götüreceklerini söyledi. Büyükkılıç, kupayla birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyaret etmeyi hedeflediklerini vurguladı.

Yukatel Kayserispor ile Demir Grup Sivasspor arasındaki Ziraat Türkiye Kupası finali, 26 Mayıs Perşembe günü saat 20.45’te İstanbul Olimpiyat Stadı’nda oynanacak. Bu kapsamda Başkan Büyükkılıç, belediye başkanları, sanayi, ticaret, borsa temsilcileri ve spor camiasının yer aldığı toplantı gerçekleştirdi.

Başkan Büyükkılıç, final maçı için hazırlıkların tüm hızıyla sürdüğünü belirterek, “Kupa maçı için Berna başkanımız ile hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Belediye başkanlarımıza, oda başkanlarımıza, Erciyes Anadolu Holding’imize, Şeker Fabrikamıza, borsamıza, ticaret, sanayi odalarımız ve organize sanayi odalarımıza teşekkür ediyoruz. Saymakla bitmez, Kayseri tek yürek oluyor” dedi.

Yukatel Kayserispor’u İstanbul’da yalnız bırakmayacaklarını vurgulayan Büyükkılıç, “İlk etapta 100 otobüsü ayarladık, çalışmalarımız sürüyor. Kayserispor’umuzu orada yalnız bırakmayacağız. Ayrıca 60 civarında dernekle video konferans yoluyla toplantı yaptık. Adana, İzmir, İstanbul, Denizli, Ankara ve yurt dışından kardeşlerimizi de 26 Mayıs’taki kupa maçında bir arada olmak için motive ettik” ifadelerini kullandı.

“TARAFTARIMIZ BİZİM BAŞIMIZIN TACIDIR”

Final maçında Passolig kartı olup da maça gitmek isteyen hiç kimsenin Kayseri’de kalmayacağını söyleyen Büyükkılıç, sözlerine şöyle devam etti: “Passolig kartı olup maça gitmek isteyen hiç kimse Kayseri’de kalmaz, maça kesin götürürüz. Biz bir oldukça, beraber oldukça, el ele verdikçe bu şehrin gücüne güç katar. Taraftarımızın yeter ki Passolig kartı olsun ve taraftarımız ‘ben maça gideceğim’ desin, o bizim başımızın tacıdır, biz onu İstanbul’a ulaştırır, birlikte maçı takip ederiz.”

“KUPAYLA BİRLİKTE CUMHURBAŞKANINI ZİYARET ETMEK İSTİYORUZ”

Kupayı Kayseri’ye kazandıracaklarını ve Cumhurbaşkanını kupa ile ziyaret etmeyi hedeflediklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “İnşallah kupa, Kayseri’mize yakışır. Teknik heyete, futbolculara, yönetime ve taraftarımıza güveniyoruz. O güzelliği buraya taşıyacağız, kupamızı alıp, Sayın Cumhurbaşkanımızı kupamız ve formamızla ziyaret ederek, Kayseri’mizi olumlu şekilde gündemde tutmak için gayret gösteriyoruz” diye konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu