1. Haberler
  2. Güncel
  3. BAKAN AKAR, “ÜLKEMİZİN BİR TARAFTA BEKASI, DİĞER TARAFTA REFAHINI ARTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

BAKAN AKAR, “ÜLKEMİZİN BİR TARAFTA BEKASI, DİĞER TARAFTA REFAHINI ARTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KAYSERİ (1HA) – Kayseri Ticaret Odası’nın (KTO) Mayıs Ayı Olağan Meclis toplantısı Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Bakan Akar, “20 yıl önce biz birey olarak neredeydik, çoluk çocuk ne durumdaydı, evimiz, barkımız, arabamız, yollar, ülke olarak neler yaptık, sorunlar nelerdi, bir sürü çok vardı çok şükür bunlar çözüldü belli bir noktaya geldi. Şimdi sorunlar var mı, var tabi ki, ama bu inançla bu birliktelikle, güvenle, istikrarla, bunları da çözeceğiz. Artık önümüzde bir engel yok inşallah bunları çözmek bizlere kısmet olur. Ülkemizin bir tarafta bekası, diğer tarafta refahını artırmak için çalışıyoruz” dedi.
Kayseri Ticaret Odası (KTO) Mayıs ayı olağan meclis toplantısı Meclis Başkanı Cengiz Hakan Arslan başkanlığında M. Rifat Hisarcıklıoğlu konferans salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri İl Jandarma Komutanı Yüksel Yiğit, Kayseri İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm, Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Yönetim Kurulu üyeleri, Meslek Komitesi ve Meclis Üyeleri, Meclis Başkanlık Divan üyeleri ve iş dünyası temsilcileri katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından görüşülen gündem maddeleri oy birliği ile kabul edildi. Toplantıda, ay içerisinde yapılan faaliyetlere de yer verildi.
Programda konuşan Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, “Burada 2 seçim geçirdik. Seçimlerin sonuçları da belli oldu ve bu gerçekten bizim en çok ifade ettiğimiz şey demokrasimizle alakalı seçimle alakalı konuşmalar oldu. Allah’a çok şükür milletimiz her zaman olduğu gibi asaletiyle, nezaketiyle demokrasi kültürüyle onlara en ağır, en keskin cevabı verdi. Bunun birincisinde parlamentomuz yasama teşekkürü etti, 2’ncisinde ise Cumhurbaşkanımızın seçimi gerçekleşti. Bunlarla birlikte önümüzdeki dönem yönetim bakımından yapılması gereken ne varsa hepsiyle alakalı seçim bölümü tamamlandı. Seçim bir süreç bu süreçte yaşarken konuşuyoruz, tartışıyoruz, vatandaşlarımızla konuşuyoruz burada tabi karşılıklı bir etkileşim söz konusu buralarda yeni şeylerde çıkıyor. Akşam eve vardığınızda herhangi bir toplumsal etki olmadan, basın etkisi olmadan tamamen kendi başınıza vicdanınızla baş başa, 20 yıl önce biz birey olarak neredeydik, çoluk çocuk ne durumdaydı, evimiz, barkımız, arabamız, yollar, ülke olarak neler yaptık, sorunlar nelerdi, bir sürü çok vardı çok şükür bunlar çözüldü belli bir noktaya geldi. Şimdi sorunlar var mı, var tabi ki, ama bu inançla bu birliktelikle, güvenle, istikrarla, bunları da çözeceğiz. Artık önümüzde bir engel yok inşallah bunları çözmek bizlere kısmet olur. Ülkemizin bir tarafta bekası, diğer tarafta refahını artırmak için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
‘HER ŞEYİN BAŞI, GÜVENİLMEK’
Bütün devletlerin iki temel maksadı olduğunu bunların birisinin beka diğerinin ise fefat olduğunu belirten Bakan Akar, “Hep söylüyoruz tarih boyunca ve günümüzde bütün devletlerin iki temel maksadı var. Bunlardan birincisi, o ülkenin o devletin bekasının sürmesi, güvenliği, gelişmesi, devamı, diğer tarafta da o ülkede yaşayan insanların o milletin vatandaşın refahı. Bu konudaki yapılması gereken ne varsa bugüne kadar elimizden gelen her şeyi yapmaya çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz. Beka bölümüne baktığımızda bizim işlerimizi aksatan, bizim işlerimizi yavaşlatan bazı konularda bize engel olan mesele nedir? Terör meselesi. Çok şükür bu konuda epey mesafe kat edildi ve bu konuda azimliyiz, kararlıyız ve en son teröristi de etkisiz hale getirmek suretiyle ülkemizi, hudutlarımızı, vatandaşlarımızı emin kılmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Terörist noktası, bahsettiğim gibi bir şekilde bu seçimde umut olarak gösterildi. Allah’a çok şükür asil milletimizin, vatandaşlarımızın, seçmenimizin feraseti, şuuru, bilgisi, görgüsü, bunların hepsini gördü ve gereğini yaptılar, böyle bir sonuç hasıl oldu. Bu sonuç doğrultusunda bize düşen de çalışmak. Ülkemizi daha ileri yerlere götürmek. Büyük fırsatlar var, sanayide, ticarette büyük fırsatlar var. Çünkü Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemiz son 20 yılda yaptığı girişimlerle gerçekten uluslararası ortamda artık söz dinleyen değil, sözü diyen ülke haline geldi. Yine uluslararası ortamda etkinliği üç kıta, ilgi alanı da tüm dünya bir ülkenden bahsediyoruz. Biz artık sadece böyle kendi toprak çevresine sıkışmış, çevresindeki birkaç ülkeyle konuşup görüşen değil her taraf ama her tarafta var. Bu konuda özellikle gençlerle konuştuğumuzda diyoruz, hayallerinizi açık tutun, iş insanlarımızda aynı şekilde hayallerinizi açık tutun hiçbir şekilde Kayseri’de hapsolmayın, Türkiye’ye hapsolmayın açılın. Dünya çok büyük, çok geniş, çok imkanlar, fırsatlar var. Akılla, fikirle, çalışmakla, yatırımla yapılabilecek çok şey var ve bizim buradaki en büyük avantajımız da güven meselesi. Ticarette, ekonomide herkes konuşuyor, maddiyat çok öne çıkmış gibi oluyor ama siz çok iyi biliyorsunuz her şey başı güven. Her şeyin başı güvenilmek. Her şeyin başı geçmiş itibariyle temiz olmak” şeklinde konuştu.
‘TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞMAYA, ÜRETMEYE, İHRACAT YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ’
KTO Başkanı Ömer Gülsoy’da, “Dünkü seçim sonuçlarıyla birlikte bugün yeni bir döneme giriyoruz. Türkiye’mizin 2’nci yüzyılında Türkiye Yüzyılı bugün başlıyor. Dün Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimleri hiçbir olumsuzluk yaşanmadan şölen havasında demokrasiye olan inançla, milyonlarca vatandaşımızı milli iradeden başka irade tanımamasının sonucu olarak sandık başına gitmesiyle tamamlandı. Seçimlerde gösterdiği başarıyla milletimizin teveccühünü kazanan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ı kutluyor seçim sonuçlarını ülkemize, milletimize ve iş dünyasına hayırlı olmasını diliyoruz. Türkiye yüzyılında istiklal ve istikbalimiz için 85 milyon olarak sorumluluk duygusuyla hep birlikte mücadele edeceğiz. Yeni oluşacak Cumhurbaşkanı kabinemize büyük görevler düşüyor. Yeni kabinenin de hızlı bir şekilde kurulduktan sonra sorunlarımızın çözülecek olmasına olan beklentimiz yüksektir. İş dünyasında da bizler şehrimizi ve ülkemizi daha ileriye taşımak için birlik beraberlik içinde tam bağımsız Türkiye için çalışmaya, üretmeye, ihracat yapmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu iradeyle yapılan ve yapımı devam eden vizyon projelerin ülkemizin kalkınmasına artarak katkı vereceğine, yerli ve millilik oranımızdaki artışla terörden arınacağımıza, mavi vatandaki haklarımızın korunacağına inanıyoruz. Bize her daim devletimizin yanındayız. Bizim şiarımız daha milli üretim daima özgür ticaret, daima daha çok ihracat ve istihdam ile daima güçlü bir Türkiye’dir. Tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin ekonomisini daha üst noktalara çıkarmak için iş dünyası olarak canla başla çalışacağız. İş dünyası olarak hep istikrardan yana olduk. 28 milletvekili seçimleri sonucunda da milletimizin teveccühü ile meclise seçili milletvekilimizde başarılar diliyor, hayırlı hizmetler diliyoruz. Bundan sonra kavuşacak ve yeni görev olacak bakanlarımıza da şimdiden tebrik ediyoruz” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_en
Beğen