2 yeni Millî Takım kurulacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

U23 Kadın Futbol Millî Takımı ve Kadın Futsal Millî Takımı kurulacak

TFF, U23 ve Futsal Kadın A Millî Takımlarının Kurulması İçin Karar Aldı

Türkiye’de kadın futbolunun hızlı şekilde yükselmesiyle birlikte TFF Kadın Futbolu Direktörlüğü’nün yapmış olduğu çalışmalar sonucunda 2 yeni kategoride millî takım kurulması kararı alındı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun 21 Şubat 2024 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile U23 Kadın Futbol Millî Takımı ve Kadın Futsal Millî Takımı kurulacak.

Kadın A Millî Takım oyuncu havuzunu geliştirmek, havuzdaki mevcut oyuncuların her daim hazır olması ve tecrübe kazanması amacıyla U23 Kadın Futbol Millî Takımımı, gelecek sezon itibarıyla aktif olmak üzere hazırlanacak.

Türkiye genelinde okullar nezdinde çok sayıda kadın futsal takımı potansiyelinin olması dikkate alınarak kurulması kararlaştırılan Futsal Kadın A Millî Takımı da gelecek sezon itibarıyla salona çıkacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TFF Hukuk, Kadın Futbolu ve Sürdürülebilirlikten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Şafak Müderrisgil, ülkemizin kadın futbolundaki başarısına dikkat çekerek, “Türkiye’de kadın futbolu yükseliyor. Kadın Futbol A Millî Takımımızın uluslararası arenada elde ettiği başarıların adeta bir rüzgar yarattığını görüyoruz. U23 Kadın Futbol Millî Takımımızın ve Kadın Futsal A Millî Takımımızın kurulması, Türkiye’de kadın futbolunun daha da ileriye gitmesi için can suyu olacaktır. Kurulan her iki millî takımımızın kadın futbolu ekosisteminin gelişmesinde büyük rolü olacağına ve çok yakında uluslararası başarılara da imza atacaklarına inancım tam.” ifadelerini kullandı.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
2 yeni Millî Takım kurulacak