SP Melikgazi Belediye Başkan Adayı Coşkun: “Hodri meydan; bütün pankartlar, afişler kalksın da televizyonda fikirlerimiz, projelerimiz yarışsın”

 

Melikgazi, Kocasinan ve Talas İlçe Seçim Kurulları’nın aldığı karara göre yasal yerler dışındaki tüm afişlerin, pankartların toplatılmasına tepki gösteren Saadet Partisi Melikgazi Belediye Başkan Adayı Baki Coşkun, “İktidar partisi devletin imkanlarını, belediye personelini, elektrik kurumunun araçlarını kullanarak Cumhuriyet meydanının dört bir yanına çadırlar kurup pankart ve posterlerle meydanı adeta işgal etti. AK Parti Kayseri İl Teşkilatı, çevre ve görüntü kirliliği oluşturduğu gerekçesiyle partilerin afiş ve pankartlarının kaldırılması talebiyle seçim kuruluna müracaatta bulundu. bizler sahaya çıkınca mı görüntü kirliliği aklınıza geldi? Siz asınca görüntü kirliliği oluşmuyor da biz asınca mı oluşuyor? Hodri meydan, şehirdeki tüm pankartları, afişleri, bayrakları kaldıralım. Tüm adaylar çıksın televizyona ve projeler/fikirler yarışsın ki milletin gözü önünde ne olacaksa olsun” dedi.
Saadet Partisi Melikgazi Belediye Başkan Adayı Baki Coşkun; Melikgazi, Kocasinan ve Talas İlçe Seçim Kurulları’nın yasal olan yerler dışındaki tüm afişlerin toplatılmasına dair aldığı karar hakkında açıklamalarda bulundu.
Mevcut iktidarın; devlet imkânlarıyla belediye personelini, kurumların araçlarını kullanarak Cumhuriyet Meydanı’nın dört bir yanına çadırlar kurup pankart ve posterle işgal ettiğini söyleyen Coşkun, “Aynı tarihlerde bizler meydanda direğin yıkıldığına, kamu mallarına zarar verildiğine dair isyan etmiştik. Şimdi ise AK Parti Kayseri İl Teşkilatı, çevre ve görüntü kirliliği oluşturduğu gerekçesiyle partilerin afiş ve pankartlarının kaldırılması talebiyle seçim kuruluna müracaatta bulundu. Korku dağları sardı, sizin yazdığınız kurallarla ve sizin belirlediğiniz hakemlerle bizleri mindere çağırdınız. Biz de geldik ancak mızıkçılık yapmaya başladınız, bizler sahaya çıkınca mı görüntü kirliliği aklınıza geldi? Siz asınca görüntü kirliliği oluşmuyor da biz asınca mı oluşuyor? Hodri meydan, şehirdeki tüm pankartları, afişleri, bayrakları kaldıralım. Tüm adaylar çıksın televizyona ve projeler/fikirler yarışsın ki milletin gözü önünde ne olacaksa olsun. Gelin pazarlara, mahallelere inelim bakalım, halkımız ne diyecek” diye konuştu.

Exit mobile version