Fotoğraflı (10)
3:40

SP Kocasinan Belediye Başkan Adayı Güngör: “10 bin adet bahçeli konut yapacağız”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

– Kocasinan Belediyesi’ne ait, tarım arazisi vasfını yitirmiş arsalar öncelikli olmak üzere uygun fiyatlı, uygun ödeme koşulları ve ev yapmak şartıyla vatandaşlara satışa çıkarılacağını ifade eden Saadet Partisi Kocasinan Belediye Başkan Adayı Recep Güngör, “Belediyenin birçok arsası var, vatandaşın da konut ihtiyacı var. Belediyenin arsaları, kura yöntemiyle vatandaşlara satılacak. Taksit imkânı da sunacağız, arsalar kesinlikle açık artırmayla satılmayacak. u çalışmayı da şehir nüfusunu yaymak adına Dördüncü OSB ve Gömeç taraflarında yapmayı düşünüyoruz. Toplam 360 metrekare arsa üzerine ilk etapta 10 bin adet bahçeli konutlar yapacağız” dedi.
Saadet Partisi Kocasinan Belediye Başkan Adayı Recep Güngör Kayseradar ve Radyoradar otak canlı yayınında ‘Gündem Kayseri’ programında Kayseradar Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Bayram’ın sorularını yanıtladı.
İlçede vatandaşın ihtiyacını karşılamak için mülkiyeti Kocasinan Belediyesi’ne ait olan, tarım arazisi vasfını yitirmiş arsaların öncelikli olarak uygun fiyatlı, uygun ödeme koşulları ve ev yapma şartıyla vatandaşın kullanımına sunulacağını ifade eden Recep Güngör, “Sosyal belediyecilik anlayışına döneceğiz elbette ancak bu arsaları yine de satacağız. Belediyenin birçok arsası var, vatandaşın da konut ihtiyacı var. Belediyenin arsaları, kura yöntemiyle vatandaşlara satılacak. Taksit imkânı da sunacağız, arsalar kesinlikle açık artırmayla satılmayacak. Arsanın değerini önceden belirleyerek satacağız. Bu çalışmayı da şehir nüfusunu yaymak adına Dördüncü OSB ve Gömeç taraflarında yapmayı düşünüyoruz. Toplam 360 metrekare arsa üzerine ilk etapta 10 bin adet bahçeli konutlar yapacağız” diye konuştu.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
SP Kocasinan Belediye Başkan Adayı Güngör: “10 bin adet bahçeli konut yapacağız”