Ana SayfaHaberGüncel“Seçim günü sandık güvenliği için avukatlar sahada olacak”

“Seçim günü sandık güvenliği için avukatlar sahada olacak”

Yayın Tarihi:

 

KAYSERİ (1HA) – Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Aday Adayı Niyazi Ünalmış, seçmenin Meclis’te yeni yüzler görmek istediğini söyledi. Seçim güvenliğinin sağlanması adına yapılan hazırlıklar hakkında da konuşan Ünalmış, “Meslektaşlarımız seçim günü sahada olacaklar ve sandıkları korumak, sandıklarla ilgili uyuşmazlık çıkarsa doğrudan müdahale etmek adına alanda olacaklar” dedi.

CHP Kayseri Milletvekili Aday Adayı Niyazi Ünalmış, 14 Mayıs günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri dolayısıyla sandık güvenliğini sağlamak adına stajyer avukatlara eğitim verildiğini açıkladı. Ünalmış, ilçe ziyaretleri de yaptığını söyleyerek vatandaşların yeni yüzler görmek istediklerini dile getirdi.

‘MESLEKTAŞLARIMIZ SEÇİM GÜNÜ SAHADA OLACAK’

Stajyer avukatlara ‘Seçim hukuku ve sandık güvenliği’ konularında eğitim verildiğini anlatan Ünalmış, “3-4 gündür bütün ilçelerimizi ziyaret ettik ve burada örgütümüz ve vatandaşlarla bir araya geldik. Bütün ilçeleri de bir şekilde ziyaret ettik ve insanların beklentilerini, bakış açılarını ve şikayetlerini öğrenmiş olduk. Aslında vatandaşın en büyük beklentilerinden bir tanesi seçim sürecine girdiğimiz bu günlerde seçimlerin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi ve sona ermesidir. Bu anlamda da ‘Sandığımız güvende mi?’ sorusunu soruyorlar. Bizim bununla ilgili duyurduğumuz bir çalışmamız var. Bugün de stajyer avukat arkadaşlarımızı akşam itibariyle ‘Seçim hukuku ve sandık güvenliği’ eğitimine alacağız. İlk buluşmamızda 30’a yakın meslektaşımız bize katılmıştı bugün de 60’a yakın meslektaşımız oldu. Meslektaşlarımız seçim günü sahada olacaklar ve sandıkları korumak, sandıklarla ilgili uyuşmazlık çıkarsa doğrudan müdahale etmek adına sahada olacaklar” diye koştu.

Seçmen ziyaretleri hakkında da bilgi veren CHP Milletvekili Aday Adayı Niyazi Ünalmış, vatandaşın yeni yüzler ve genç kişiler görmek istediğini söyledi. Ünalmış, “Bu durum da bizi mutlu etti. Bu istekleri güzel, bizim açımızdan da uygun ancak genel merkezler nasıl değerlendirir bilmiyoruz” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’de ağaçta asılı erkek cesedi bulundu

Kayseri’de sabah saatlerinde işe gitmek isteyen vatandaşlar ağaçta boynunda...

Yabancı uyruklu iki kişi silahla vurularak öldürüldü

  Gevher Nesibe Mahallesi’nde bir apartmanın terasında meydana gelen olayda...

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Motorine büyük indirim

Motorine büyük indirim Akaryakıt grubu ürünlerinden motorine bugün gece yarısından...

Kayseri’de kuvvetli yağış bekleniyor

  Meteoroloji 7’nci Bölge Müdürlüğü hava tahmin raporlarına göre Kayseri’de...
Exit mobile version