29 C
Kayseri
Perşembe, Eylül 21, 2023
Ana SayfaHaberGüncel“Seçim günü sandık güvenliği için avukatlar sahada olacak”

“Seçim günü sandık güvenliği için avukatlar sahada olacak”

Yayın Tarihi:

 

KAYSERİ (1HA) – Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Aday Adayı Niyazi Ünalmış, seçmenin Meclis’te yeni yüzler görmek istediğini söyledi. Seçim güvenliğinin sağlanması adına yapılan hazırlıklar hakkında da konuşan Ünalmış, “Meslektaşlarımız seçim günü sahada olacaklar ve sandıkları korumak, sandıklarla ilgili uyuşmazlık çıkarsa doğrudan müdahale etmek adına alanda olacaklar” dedi.

CHP Kayseri Milletvekili Aday Adayı Niyazi Ünalmış, 14 Mayıs günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri dolayısıyla sandık güvenliğini sağlamak adına stajyer avukatlara eğitim verildiğini açıkladı. Ünalmış, ilçe ziyaretleri de yaptığını söyleyerek vatandaşların yeni yüzler görmek istediklerini dile getirdi.

‘MESLEKTAŞLARIMIZ SEÇİM GÜNÜ SAHADA OLACAK’

Stajyer avukatlara ‘Seçim hukuku ve sandık güvenliği’ konularında eğitim verildiğini anlatan Ünalmış, “3-4 gündür bütün ilçelerimizi ziyaret ettik ve burada örgütümüz ve vatandaşlarla bir araya geldik. Bütün ilçeleri de bir şekilde ziyaret ettik ve insanların beklentilerini, bakış açılarını ve şikayetlerini öğrenmiş olduk. Aslında vatandaşın en büyük beklentilerinden bir tanesi seçim sürecine girdiğimiz bu günlerde seçimlerin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi ve sona ermesidir. Bu anlamda da ‘Sandığımız güvende mi?’ sorusunu soruyorlar. Bizim bununla ilgili duyurduğumuz bir çalışmamız var. Bugün de stajyer avukat arkadaşlarımızı akşam itibariyle ‘Seçim hukuku ve sandık güvenliği’ eğitimine alacağız. İlk buluşmamızda 30’a yakın meslektaşımız bize katılmıştı bugün de 60’a yakın meslektaşımız oldu. Meslektaşlarımız seçim günü sahada olacaklar ve sandıkları korumak, sandıklarla ilgili uyuşmazlık çıkarsa doğrudan müdahale etmek adına sahada olacaklar” diye koştu.

Seçmen ziyaretleri hakkında da bilgi veren CHP Milletvekili Aday Adayı Niyazi Ünalmış, vatandaşın yeni yüzler ve genç kişiler görmek istediğini söyledi. Ünalmış, “Bu durum da bizi mutlu etti. Bu istekleri güzel, bizim açımızdan da uygun ancak genel merkezler nasıl değerlendirir bilmiyoruz” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Anneye 12 yıl, babaya 6 yıl hapis

Oğullarına ait uyuşturucuyu saklayan anneye 12.5 yıl, babaya 6...

Kayseri’de kuran kursu hocası açığa alındı

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde bulunan bir Kur’an Kursu’nda iddiaya göre...

Kayseri’de ev sahibiyle tartışan kiracı oturduğu evi ateşe verdi

Kayseri'de ev sahibiyle tartışan kiracının ateşe verdiği müstakil evdeki...

18 Yaşındaki E.Ç., İş Çıkışı Eski Sevgilisi Tarafından Öldürüldü

18 YAŞINDAKİ E.Ç., İŞ ÇIKIŞI ESKİ SEVGİLİSİ TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ KAYSERİ(1HA)-...

Gardiyan olacaktı, cinayete kurban gitti

KAYSERİ (1HA) - Kayseri’de 18 yaşındaki Edanur Çoban İddiaya...

Son Haberler