Sarraf İhsan Gülderdi: “ONS fiyatı, tüm zamanların zirvesini gördü”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güncel altın ve döviz piyasasını değerlendiren Sarraf İhsan Gülderdi, “ONS fiyatları da tüm zamanların zirvesine ulaşmış durumda , 2 bin  88 dolara kadar çıkan ONS fiyatı, gram altının fiyatını bin 970 liraya kadar çıkardı. Bu da altının hem lira cinsinden hem de ONS fiyatının sürekli yukarı yöndeki hareketiyle yeni rekorunu kırdı. Altının Dolar ve Euro’ya karşı yüzde 30 daha fazla arttığını gözlemledik. Yüzde 50 oranında Dolar ve Euro yükselirken altın ise yüzde 83 bandında bir yükseliş yaptı. Bireyler, has ya da çeyrek altın alarak,  takı kullanmak amaçlı alınacaksa işçiliği az olan bilezikleri alarak iyi bir yatırım aracı olarak kullanabilirler” dedi.

Sarraf İhsan Gülderdi, güncel altın piyasasını değerlendirmesiyle birlikte hafta içerisindeki döviz ve altın fiyatları hakkında bilgilerini paylaştı. ONS fiyatının tüm zamanlardaki rekorunu kırdığını söyleyen Sarraf Gülderdi, “Hafta başı itibariyle altın fiyatları pozitif yönde hareket etti. ONS fiyatları da tüm zamanların zirvesine ulaşmış durumda , 2 bin  88 dolara kadar çıkan ONS fiyatı, gram altının fiyatını bin 970 liraya kadar çıkardı. Bu da altının hem lira cinsinden hem de ONS fiyatının sürekli yukarı yöndeki hareketiyle yeni rekorunu kırdı. Dolar da şu anda neredeyse 29 lira seviyesine geldi. Euro ise sakin seyrini devam ettirmekte, 31 lira 50 kuruşlara kadar çıksa da 31 lira 30 kuruş seviyelerinde seyrediyor. Kapalı Çarşı’da çeyrek altın 3 bin 220 lira, has altın bin 950 lira, 22 ayar altın ise bin 880 liradan işlem görüyor” şeklinde konuştu.

‘ALTIN, DÖVİZE NAZARAN YÜZDE 83 ARTTI’

Altın fiyatlarının dövize karşı yüzde 30  oranında daha fazla artış gösterdiğini söyleyen Sarraf Gülderdi, “Altının Dolar ve Euro’ya karşı yüzde 30 daha fazla arttığını gözlemledik. Yüzde 50 oranında Dolar ve Euro yükselirken altın ise yüzde 83 bandında bir yükseliş yaptı. Bireyler, has ya da çeyrek altın alarak,  takı kullanmak amaçlı alınacaksa işçiliği az olan bilezikleri alarak iyi bir yatırım aracı olarak kullanabilirler. Kayserimizde özellikle burma ya da kibrit çöpü tarzındaki bilezikler tercih ediliyor, diğer yönden baktığımızda yalnızca yatırım amaçlı düşünüldüğünde en çok gram ve çeyrek altın tercih ediliyor” ifadelerini kullandı.

GÜNCEL ALTIN VE KUR FİYATLARI:

DOLAR: 28,80 TL

EURO: 31,30 TL

ÇEYREK ALTIN: 3220 TL

22 AYAR ALTIN: 1880 TL

HAS ALTIN: 1950 TL.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Sarraf İhsan Gülderdi: “ONS fiyatı, tüm zamanların zirvesini gördü”