Fotoğraflı (12)
1:13

Sarız Belediye Başkanı Bayrak: “Vatandaşlarımız depreme dayanıklı daha konforlu evlerde yaşayacaklar”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

— Sarız’da vatandaşların kentsel dönüşümle depreme dayanıklı binalarda yaşayacaklarını ifade eden Sarız Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Baki Bayrak; “İlçemizde birçok bina yeniden dönüşüm çerçevesinde ilçemize kazandırılacak. Vatandaşlarımız depreme dayanıklı daha konforlu evlerde yaşayacaklar. İlçemiz deprem kuşağına yakın bir ilçe olma sebebiyle vatandaşlarımız ilerleyen dönemlerde herhangi bir deprem olması halinde dayanıklı, güçlü bir binaya sahip olacaklar. Vatandaşlarımız 1 yıl içerisinde bu konutlara kavuşmuş olacak” dedi.
Sarız Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Baki Bayrak, KayseRadar ve RadyoRadar ortak canlı yayınında ‘Gündem Kayseri’ programına konuk olarak Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Bayram’ın sorularını yanıtladı.
Sarız ilçesinde yaşayan vatandaşların kentsel dönüşümle depreme dayanıklı binalarda yaşayacaklarını söyleyen Başkan Bayrak, “Deprem ilçemizde bina hasarına sebep olmuştu ama çok şükür ki can kaybına sebep olmadı. Yaklaşık 780 hasar gören binamız yüzde 90 oranında boşaltıldı ve yıkım gerçekleşmektedir. Binalarımıza geri dönüşüm yapılacak bu da ilçemizin yenilenmesi açısından bir fırsata dönüştü. İlçemizde birçok bina yeniden dönüşüm çerçevesinde ilçemize kazandırılacak. Vatandaşlarımız depreme dayanıklı daha konforlu evlerde yaşayacaklar. İlçemiz deprem kuşağına yakın bir ilçe olma sebebiyle vatandaşlarımız ilerleyen dönemlerde herhangi bir deprem olması halinde dayanıklı, güçlü bir binaya sahip olacaklar. Vatandaşlarımız 1 yıl içerisinde bu konutlara kavuşmuş olacak” şeklinde konuştu.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Sarız Belediye Başkanı Bayrak: “Vatandaşlarımız depreme dayanıklı daha konforlu evlerde yaşayacaklar”