Milletvekili Özdemir, “Gerektiğinde Kudüs için her şey yapılır”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, “Filistin’de akan kan ve gözyaşının durması için Türkiye Cumhuriyeti devleti neyi yapması gerekiyorsa yapacaktır. Bu anlamda da MHP’nin üzerine düşen her neyse yerine getirmeye hazır olduğumuzu ve bu anlamda yüksek seviye de kararlılık ve irademiz olduğunu ifade ediyoruz” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir Kayseradar ve Radyoradar ortak canlı yayınında ‘Gündem Kayseri’ programında Kayseradar Mustafa Bayram’ın sorularını yanıtladı.

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Filistin halkına başlattığı savaş ve bu konuda Kudüs için gerekli olan her şeyin Türkiye’nin yapacağını dile getiren Milletvekili Özdemir, “‘Tam bir terör devleti nasıl olur’ tanımının hem akademik camiada hem de siyasi camiadaki bugün karşımıza karşılığı Siyonist bir anlayışla idare edilen İsrail olarak çıktığını bizler gözlemliyoruz. Türk milletinin orada geçmişten gelen bağlarının olduğunu ve gelecekte bu bağların daha sağlam olduğunu gösterebilmek adına Sayın Genel Başkanımızın çok net çağrıları oldu. İsrail’in oradaki zulmünün son bulabilmesi için Türk Milletinin neleri göze alabileceğini zaten genel başkanımız ilan eti. Türkiye Cumhuriyeti Devleti de böyle bir süreç içerisinde bu sorun çözülemediği için uluslararası kamuoyunun önüne çıktı ve Filistin sorunuyla ilgili Türkiye bir garantörlük mekanizması işletebilir.  Garantör bir ülke olarak davranabilir. Garantörlük kapsamında da oradaki çatışmaların önüne geçilebilir. Filistin konusunda ve İsrail’in orada gerçekleştirdiği zulümler konusunda herkes sussa biz susmayız. Herkes dursa biz durmayız. Orada akan kan ve gözyaşının durması için Türkiye Cumhuriyeti devleti neyi yapması gerekiyorsa yapacaktır. Bu anlamda da MHP’nin üzerine düşen her neyse yerine getirmeye hazır olduğumuzu ve bu anlamda yüksek seviye de kararlılık ve irademiz olduğunu ifade ediyoruz. Ne yazık ki uluslararası camiada bir bakıma İsrail’in ciddi bir diasporası var. Bazı ülkeler ve ülkelerde bulunan rejimlerde buna kanalize olmuş durumda Türkiye buna bakmadan bu meselede mazlumların yanında durmak suretiyle bu durumun ortadan kaldırılması için hem geçmişinden hem de bugünden olmak üzere sorumluluklarını yerine getiriyor. Temennimiz orada bir an evvel ateşkesin sağlanması” ifadelerini kullandı.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Milletvekili Özdemir, “Gerektiğinde Kudüs için her şey yapılır”