Milletvekili Cıngı, “Siyasette acemilik bitmiyor”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı, “Siyasette acemilik bitmiyor. Uzun süren bir süreç çünkü siyaset insan ve mekanla yapılıyor. Ankara’da genel kurul çalışmalarımız tamamlandıktan sonra bütün milletvekillerimizle Kayseri’ye dönüyoruz. Çünkü Kayseri de bizim şehrimiz, memleketimiz, seçim bölgemiz. Siyaseten Kayseri’de programlarımız var. Oradaki vatandaşlarımızla bir araya gelmememiz gerekiyor. Projelerimizi daha çok Kayseri eksenli geliştirdiğimiz içinde Kayseri’den uzakta kalma ihtimalimiz yok” dedi.

AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı Kayseradar ve Radyoradar ortak canlı yayınında Bir Haber Ajansı Ankara stüdyosunda ‘Yol Açık’ programına katılarak KayseRadar Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Bayram’ın sorularını yanıtladı.

Genel kurulun çok yoğun geçtiğini söyleyen Milletvekili Cıngı, “Siyasette acemilik bitmiyor. Uzun süren bir süreç çünkü siyaset insan ve mekanla yapılıyor. Türkiye Büyük Millet Meclisine seçen seçmeyen hemşerilerimizden Allah razı olsun. Bir görev verildi. Bizler vazifeye başladık. Tabi orda bir usul var, metot var. Alışıla gelmiş temayüller var. O süreci yürüten köşe taşı insanlar, makamlar pozisyonlar var. Şimdiye kadar daha çok alt yapıyı oluşturmakla zamanımız geçti. Genel kurulda çok yoğun geçiyor. Bazen saat 2 de başlıyor gece 2’ye kadar devam ediyor. Biz sürekli Ankara’da kalmıyoruz. Ankara’da genel kurul çalışmalarımız tamamlandıktan sonra bütün milletvekillerimizle Kayseri’ye dönüyoruz. Çünkü Kayseri de bizim şehrimiz, memleketimiz, seçim bölgemiz. Siyaseten Kayseri’de programlarımız var. Oradaki vatandaşlarımızla bir araya gelmememiz gerekiyor. Projelerimizi daha çok Kayseri eksenli geliştirdiğimiz içinde Kayseri’den uzakta kalma ihtimalimiz yok” ifadelerini kullandı.

‘YURT DIŞINDA, ALPLER’DE KAYAK CAMİASI ARTIK ERCİYES DİYE BİR MARKAYI BİLİYORLAR’

Erciyes’in kış turizmi açısından çok önemli olduğunu dile getiren Milletvekili Cıngı, “Turizm Kayseri için Erciyes üzerinden öğrendiğimiz ve Erciyes dağında kış turizmiyle alakalı olarak görenekle, kültürle, tecrübeyle edindiğimiz bir meslek haline geldi. Son 12 yılda hayatımın yüzde 90’ı Erciyes turizmi aldı. Destinasyon yönetim bölgesi olarak Erciyes A.Ş., başka bir örneği çok olan bir kurum değil. İçinde Erciyes geçen her cümlede Erciyes A.Ş. vardır. Özellikle ilk yıllarda şehir turizmiyle alakalı bütün projeler bize geliyordu. Turizm manasında kurulan en yetkin ve etkin kurumdur. Ulusal bazda katılmadığımız, global hale gelmiş marka kalmadı. Ben defalarca yurt dışında fuarlarda, panellerde Türkiye’nin kış turizmini anlattım. Erciyes tüm Kayserililerde olduğu gibi benimde kalbimin köşesinde en müstesna yere sahip. Negatif şartlarla işe başladık. Bir kere işi bilmiyoruz, şehir hazır değil ve Türkiye’de örneği yok. Biz bütün arkadaşlarımızı kendimiz yetiştirdik. Sürekli eğitimler aldırdık. Günlük 150-200 telefon konuşması yapıyordum o yıllarda. Yurt dışında, Alpler’de kayak camiası artık Erciyes diye bir markayı biliyorlar. Şehir Erciyes Dağı’nın nelere kadir olduğunu turizmin şehre neler getirebileceğini, neleri değiştirebileceğini çok daha yakından görecek” şeklinde konuştu.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Milletvekili Cıngı, “Siyasette acemilik bitmiyor”