Fotoğraflı (67)

Lajivert Mobilya ve Ritmik Mağazası Kayseri’de yeni Showroom’unu açtı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lajivert Mobilya ve Ritmik Mağazası Kayseri’de yeni Showroom’unu açtı

Lajivert Mobilya ve Ritmik Mağazası, Kayseri’de yeni Showroom’unu açtı. Açılışta iş yerlerine hayırlı dileklerde bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “İnşallah gerek Kayserimiz hakkında gerekse sahipleri hakkında güzel işler olur. Bereketli ticaretler olur diye dua ediyorum, temenni ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun, Allah utandırmasın” dedi.

Lajivert Mobilya ve Ritmik Mağazası bebek, çocuk ve genç odası takımı üzerine Kayseri Eski Sanayi Bölgesinde yeni shoowrum’unu açtı. Açılışa Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Şaban Çopuroğlu, Murat Cahid Cıngı ve Sayın Bayar Özsoy, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci ve davetliler katıldı.

Soyserin Grup Genel Müdürü Recep Kezik, 60 ülkeye ihracat yaptıklarını ve Türkiye genelinde 140’ı aşkın mağaza ile hizmet verdiklerini söyleyerek, “1940 yılında Dede Burhan Soyserin’in 30 metrekarelik bir atölyede Ahilik anlayışıyla başlattığı üretim, bugün üçüncü nesil tarafından Soyserin grup olarak 52 bin metrekarelik iki fabrikada 300 çalışanı ile Lajivert, Ritmik, Golden Bed markaları altında yoluna devam etmektedir. Şu anda Soyserin Grup olarak dünyada 60 ülkeye ihracat yapıyor ve Türkiye genelinde 140’ı aşkın mağazamızda hizmet vermeye devam ediyoruz. Bebek, çocuk, genç mobilyaları sektöründe yıllık 1 buçuk milyon metrekarelik üretimimizle çağdaş, modern, estetik ve zarif tasarımlarımızla ‘Biz Hep Genciz’ sloganıyla Türkiye’de öncülüğe devam ediyoruz. Değerli anneler ve babalar bugün evimizin en kıymetli varlığı olan evlatlarımız için özel olarak tasarladığımız ürünlerimizi şehrimiz Kayseri’de sizlere sunmaktan onur duyuyorum. Yeni mağazalarımız hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, yeni açılan iş yerinin hayırlara vesile olmasını dileyerek, “Bugün burada güzel bir iş yerimizin Showroom’unu açıyoruz. Hayırlı olmasını diliyorum. Bereketli olmasını cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. İnşallah gerek Kayserimiz hakkında gerekse sahipleri hakkında güzel işler olur. Bereketli ticaretler olur diye dua ediyorum, temenni ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun, Allah utandırmasın. Eskiden karşı taraflarda yeni yeni mobilyacı atölyeleri açılmaya başlanmıştı. Genellikle Hacılar tarafından veya çevre köylerden gelen insanlar burada işe girerlerdi, çıraklıkla başlamışlardı. O günlerde bir geçim derdi vardı. Bir müddet sonra işler büyüdü, arkadaşlarımız piyasaya hakim olmaya başladı. Daha sonra da buralarda çıraklığını yaptıkları, işini büyüttükleri, helalinden para kazanarak daha büyük firma sahibi olduğu arkadaşlarımız artık dünya çapında birer marka haline gelmeye başladılar. Bununla övünüyoruz; iftihar ediyoruz. Sıfırdan gelerek her işi bilerek ve alın teriyle buralara kadar gelmiş olan arkadaşlarımızın bu çabası gerçekten takdire şayan. Böyle olunca Kayseri’mizde zaten ticaret gelişirken, sanayi gelişirken birdenbire batan firma görmezsiniz; Neden, tutumludurlar, gayretlidirler ve alın terinin hakkını bilirler ve işlerini büyütürken de tabii ki çok dikkatli bir şekilde davranırlar. Bankaya girmeye korkar bizimkiler. Acaba oradan bir şey olur mu? Yarın altından kalkamaz mıyız? Gibi bir korku hep vardır içimizde. Babalarımızdan vasiyettir bizim, kolay kolay gidip de kredi alan esnaf da çok azdır. İş büyüyünce mecburiyetleri tabii devreye girer ama öyle olunca çok şükür ticaret de burada sağlam temeller üzerine devam ediyor. Sanayi de aynı şekilde büyüyerek gelişiyor” ifadelerini kullandı.

‘TÜRKİYE 254 MİLYAR DOLAR İHRACATIYLA ÖNDE GELEN ÜLKELERDEN BİRİSİ HALİNE GELDİ’
‘Devlet kendi işlerini görecek, ticarette artık sizler yapacaksınız. Bizler de sizlere nasıl yardımcı olabilirsek onların peşinde koşacağız’ diyen Bakan Özhaseki sözlerini şu şekilde sonlandırdı:“ Kayseri’nin en önemli sektörlerinden birisi artık mobilya oldu. Allah işlerinizi rast getirsin. Biz sizlerle iftihar ediyoruz, övünüyoruz. Sizlerin varlığı ve büyümesi Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük zenginliğidir. Belki Cumhuriyetin ilk kurulduğu yıllarda devlet ihtiyaç olduğu için bez fabrikası da kurmuş. Kundura fabrikası da kurmuş, aklınıza gelebilecek her bir alanda yatırım yapmış ama gelişen dünyada, böyle bir rekabetçi ortamda devletin bunları sürdürmesi ve zirvede olması mümkün değil. Devlet kendi işlerini görecek, ticarette artık sizler yapacaksınız. Sanayiyi sizler takip edeceksiniz. Bizler de sizlere nasıl yardımcı olabilirsek onların peşinde koşacağız. Bugün geldiğimiz noktada Türkiye 254 milyar dolar ihracatıyla önde gelen ülkelerden birisi haline geldi. Bununla da iftihar ediyoruz. Şehrimizdeki hemşehrilerimizin bu gayretlerini de her yerde, her fırsatta dile getiriyoruz, Allah’a hamdolsun diyoruz. Şehrimizde uyum var. Siyasilerimiz, il başkanlarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız burada ve kendi aralarında bu uyumla devam eden ortamda özel sektörün önünü açtıkları kadar onlara yardımcı oldukları kadar, onların işlerini Kolaylaştırdıkları kadar da ben bu şehrin gelişeceğine inanıyorum.”

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Lajivert Mobilya ve Ritmik Mağazası Kayseri’de yeni Showroom’unu açtı