Kayseri Şehir Hastanesi Aile Hekimliği Kliniği’nde hastalar sıra beklemeden muayene oluyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayseri Şehir Hastanesi Aile Hekimliği Kliniği’nde hastalar sıra beklemeden muayene oluyor

Kayseri Şehir Hastanesi’nde hizmet veren aile hekimliği polikliniğinde hastalar sıra almadan kolaylıkla aile hekimlerine muayene olabiliyor. Aile Hekimliği Kliniği Öğr. Gör. Doç. Dr. Muhammet Kızmaz, her türlü şikayet için hastaların müracaat edebileceğini söyleyerek, “Her türlü şikayetle başı ağrıyan, karnı ağrıyan herhangi bir ağrısı olan, özellikle tanı almamış, nereye gideceği daha belli olmayan, ayrışmamış hastalık diyoruz bu gruptaki hastalara, bize geliyor, eğer bizle alakalı olmayan daha farklı bir branş gerekirse de hastane içinde farklı bir branşa yönlendirebiliyoruz” dedi.

Kayseri Şehir Hastanesi’nde bulunan Aile Hekimliği Kliniği’nde hastalar sıra beklemeden muayene oluyor. Klinikte, tüm tetkik ve görüntüleme imkanları olmasıyla beraber hastalardaki şikayetlerin sebebine göre polikliniklere yönlendirme yapılabiliyor. Kayseri Şehir Hastanesi Aile Hekimliği Kliniği Öğr. Gör. Doç. Dr. Muhammet Kızmaz hastaların muayene sonrasında farklı bir branşa yönlendirilmesinin de yapıldığını söyleyerek, “Biz dışarıdaki aile hekimlerinden farklı olarak hastanede çalışıyoruz ve hasta kaydımız yok. Yani herkes bize gelebiliyor. Her türlü şikayetle başı ağrıyan, karnı ağrıyan herhangi bir ağrısı olan, özellikle tanı almamış, nereye gideceği daha belli olmayan, ayrışmamış hastalık diyoruz bu gruptaki hastalara, bize geliyor, eğer bizle alakalı olmayan daha farklı bir branş gerekirse de hastane içinde farklı bir branşa yönlendirebiliyoruz” dedi.

‘HASTALARIN ŞİKAYETİNE GÖRE GEREKLİ BÖLÜME YÖNLENDİRİYORUZ’

Hastaların şikayetlerine göre gerektiğinde polikliniklere direk yönlendirme yaptıklarını söyleyen Doç. Dr. Muhammet Kızmaz, “Burada diğer bölümlerdeki kadar sıra beklemiyorlar. Hastanenin tüm tetkik ve görüntüleme imkanlarını kullanabiliyoruz. ASM’de de aile hekimleri var ancak onların tetkik ve imkanları buraya göre daha kısıtlı. Haliyle buradan randevusuz bir şekilde şu an için gelebiliyorlar. Daha az bekliyorlar ve genel bir değerlendirmeden geçiyorlar. Örneğin bilhassa kalbiyle alakalı bir sorun olabilir, böbreğiyle alakalı bir sorun olabilir ama bunun ortak şikayeti olunca biz bunu ayrıştırıp gerekli bölüme öyle yönlendirebiliyoruz. Kayseri Şehir Hastanesi Psikiyatrik Kulesi, zemin kat, aile hekimliği polikliniği olarak buraya gelebilirler şu an için randevu almaya gerek yok, istedikleri zaman haftanın beş günü gelebilirler” şeklinde konuştu.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Kayseri Şehir Hastanesi Aile Hekimliği Kliniği’nde hastalar sıra beklemeden muayene oluyor