9 C
Kayseri
Çarşamba, Kasım 29, 2023
Ana SayfaHaberBelediye Haberleriİbrahim Somtaş: “Milli takımın neredeyse tamamı, yurt dışından gelen 150’nin üstünde koşucu...

İbrahim Somtaş: “Milli takımın neredeyse tamamı, yurt dışından gelen 150’nin üstünde koşucu var”

Yayın Tarihi:

Spor A.Ş. Genel Müdürü İbrahim Somtaş: “Milli takımın neredeyse tamamı, yurt dışından gelen 150’nin üstünde koşucu var”

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu Mimar Sinan teması ile başladı. Maratonda konuşan Spor A.Ş. Genel Müdürü İbrahim Somtaş, “Yurt dışından gelen 150’nin üstünde koşucumuz varken milli takıma bağlı koşucularımızın neredeyse tamamı burada. Bu ekibin tamamı profesyonel olduğu için çok da bekletilmek istemiyorlar. Umarız ki parkur rekoru gelir, bazı sporcularımız ciddi derecelere sahipler” dedi.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından Kayseri’de bir maratondan daha fazlasını hedefleyerek başlatılan Kayseri Yarı Maratonu, geleneksel hale getirildi. Uluslararası gerçekleşen yarı maratonun 3’üncüsü bugün start aldı. Birincisi Kültepe, ikincisi Erciyes teması ile düzenlenen yarı maratonun üçüncüsünü Mimar Sinan teması olarak belirlendi. 21 kilometre, 10 kilometre ve Halk Koşusu olarak gerçekleştirilen maratonda koşucular, Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak belirlenen noktalardan dönüş yapıp bitiş noktasına gelecek.
‘YURT DIŞINDAN 150 KOŞUCU, MİLLİ TAKIMIN NEREDEYSE TAMAMI BURADA’
Maratonda fazlasıyla yoğunluk olduğunu ve bu etaptaki koşucuların tamamının profesyonel olduğunu söyleyen Spor A.Ş. Genel Müdürü İbrahim Somtaş, “Meydan, 21K ve 10K’da en dolu haline ulaştı. Bu ekibin tamamı profesyonel olduğu için çok da bekletilmek istemiyorlar. Umarız ki parkur rekoru gelir, bazı sporcularımız ciddi derecelere sahipler, bazıları da bu parkurda yeni koşacaklar. Yurt dışından gelen 150’nin üstünde koşucumuz varken milli takıma bağlı koşucularımızın neredeyse tamamı burada” dedi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’de ağaçta asılı erkek cesedi bulundu

Kayseri’de sabah saatlerinde işe gitmek isteyen vatandaşlar ağaçta boynunda...

Yabancı uyruklu iki kişi silahla vurularak öldürüldü

  Gevher Nesibe Mahallesi’nde bir apartmanın terasında meydana gelen olayda...

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Motorine büyük indirim

Motorine büyük indirim Akaryakıt grubu ürünlerinden motorine bugün gece yarısından...

Kayseri’de kuvvetli yağış bekleniyor

  Meteoroloji 7’nci Bölge Müdürlüğü hava tahmin raporlarına göre Kayseri’de...

Son Haberler