Fotoğraflı (2)
2:03

KANKA hastanesinde tedavi gören çocuklar klasik otomobillerle şehri turladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KANKA Çocuk Onkoloji Hematoloji Hastanesi’nde tedavi gören çocukları motive etmek için klasik otomobillerle tur atıldı. Çocuklar Talas ilçesinde klasik araçlarla gezdi.

KANKA ve Erciyes Klasik Otomobilciler Derneği iş birliği ile KANKA Onkoloji Hematoloji Hastanesi’nde tedavi gören çocuklar için etkinlik düzenlendi. Etkinlikte çocuklar ve aileleri klasik otomobillerle Talas’ı turladı.

Erciyes Klasik Otomobilciler Derneği Başkanı Kemal Nakipoğlu, “Buradaki çocuklarımızın yüzünü 1 dakika bile güldürebilirsek ne mutlu. Bunlar bir sosyal proje ve sıklıkla yapıyoruz. 17 bin çocuk büyüttüm bu şehirde ve çocuklar benim için çok önemli, bence aileler çocuklardan da mutlu oluyor. Burada verdiğimiz emek, onların gülümsemesi çok kutsal” diye konuştu.

Tedavi gören 10 yaşındaki Buğlem’in annesi Ahu İçme ise, “Tedavimiz bu ayın 29’unda 1 yıl olacak ve çok şükür kemoterapi çok işe yaradı ve hastalığında etkili oldu. Etkinlik çok güzeldi, Buğlem’in en sevdiği renk kırmızı ve biz de kırmızı araçla tur yaptık. Buğlem 1 haftadır dışarı çıkmamıştı bize çok iyi geldi” şeklinde konuştu.

Buğlem İçme de “Çok güzeldi eğlendim. Bana da motivasyon oldu. Bu etkinlik bile bana yetti aslında ufak şeylerle mutlu olabilen bir insanım” dedi.

Klasik Otomobilciler Derneği Üyesi Şahika Yelkenoğlu ise, “Bu etkinliklere katılıyoruz, çok hoşumuza gidiyor hem de farkındalık oluşturuyoruz. Bu bizi mutlu ve motive ediyor, hasta çocuklarımızla beraber olmak ve hastalığı iyileştirmekte bir rol oynamak çok önemli bizim için, inşallah faydası olacaktır” ifadelerini kullandı.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_en
Beğen