4:07

İYİ Partili Yücel, “Kadir Has Kongre Merkezi’nin satılması insanın vicdanını sızlatıyor”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kadir Has Kongre Merkezi’nin satılmasıyla ilgili konuşan İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kazım Yücel, “Bugün Kadir Has Kongre Merkezi’nin satılması insanın vicdanını sızlatıyor. Hazineye de verseniz, bir okulun satılması insanların vicdanını sızlatıyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi borçlarıyla ilgili gayrimenkulleri satarken bu cesareti nereden aldığını anlamıyorum. Kadir Has Kongre Merkezi’ni maliye borcu için meclise sunup İYİ Parti’nin ret oylarına rağmen satıyorsunuz. Yazıklar olsun” dedi.

 

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kazım Yücel, Kadir Has Kongre Merkezi’nin satılmasıyla ilgili tepki göstererek, “Bildiğiniz üzere ben 5 yıldır Kayseri’de belediyelerimizin gayrimenkulleri nasıl pervasızca sattıklarını anlattım. Parseller oluşturulur, satılabilir belki ama cami satmak nedir, bir kongre binası satmak, DSİ binası, bir okul satmak nedir. Biz tekli eğitime geçeceğiz derken elimizdeki okulları satıyoruz. Bir hayırseverimizin yaptırdığı bir okulu meclise sorarak satamazsınız. Kayseri’de bir hayırseveri ikna ettiler, Kadir Has Kongre Merkezi yaptılar. Bununla ilgili o hayırseverin mezarına gidip dua edip, izin istediler mi? Kayseri’nin bir değeri olan Kadir Has Kongre Merkezi’ni ne için verdiniz? Onca bütçe verdik, onca gayrimenkul satışı verdik. Bunların hepsini aldınız, sattınız, yetmedi mi? Yetmedi. Bugün Kadir Has Kongre Merkezi’nin satılması insanın vicdanını sızlatıyor. Hazineye de verseniz, bir okulun satılması insanların vicdanını sızlatıyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi borçlarıyla ilgili gayrimenkulleri satarken bu cesareti nereden aldığını anlamıyorum. Kadir Has Kongre Merkezi’ni maliye borcu için meclise sunup İYİ Parti’nin ret oylarına rağmen satıyorsunuz. Yazıklar olsun. Artık elinizde caddeler, sokaklar kaldı. Muhtemelen bunları satacaksınız. Erciyes Dağı’nı satacaksınız. Borçlar için bunları yaparken bu şehre, emekliler için ne yapıyorsunuz? Sosyal hizmet olarak insanlara nasıl yardım ediyorsunuz? Hani bunlar için satıyorsanız derim ki; fakire, garibana, emekliye bir desteğiniz var. Bugün meydanları doldurduğunuz o afişleri SKM’nin idare ettiğini söylüyorsunuz. Ama oraya o kaynağın nasıl gittiğini artık vatandaşlarım aptal değiller görüyorlar” ifadelerini kullandı.

 

‘KADİR HAS KONGRE MERKEZİ’Nİ SATIŞINI KİME SORDUNUZ’

 

Kadir Has Kongre Merkezi’nin satılmasının utanç verici olduğunu dile getiren Yücel, “Elinizde bir Kayseri Kalesi kaldı. Eğer bir 5 yıl daha bu halktan yetki alırsanız ya Erciyes Dağı’nı ya Mehmet Özhaseki Bulvarı’nı ya da Kayseri Kalesi’ni satacaksınız. Bugün aldığınız karar utanç verici. Kadir Has Kongre Merkezi’nin satışını kime sordunuz? Rahmetlinin çocuklarına sordunuz mu? Maliyeye ve SSK’ya olan borçlar için bütçenizin yüzde 30 daha üstüne çıkarak bunları satıyorsunuz. Keşke seçim olmasaydı. Keşke bu kampanyalarda afişleriniz olmasaydı. Keşke seçim için bunları satmak zorunda kalmasaydınız. Yazıklar olsun” şeklinde konuştu.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
sinirli
Sinirli
İYİ Partili Yücel, “Kadir Has Kongre Merkezi’nin satılması insanın vicdanını sızlatıyor”