İYİ Partili Kazım Yücel: “Kartal Kavşağı, bu şehrin kanayan yarası”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Partili Kazım Yücel, Kayseri’de yoğun trafiğin yaşandığı Kartal Kavşağı’nda trafik probleminin çözümlenmemesi üzerine Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne eleştirilerde bulundu.

‘2015’TE DE, 2019’DA DA SÖZ VERİLDİ’

2015 yılından bu yana gelen belediye başkanlarının sürekli vaat ettiği projelerden birisinin de Kartal Kavşağı üzerindeki trafik probleminin çözülmesi olduğunu söyleyen Yücel; akşam ve sabah saatleri fark etmeksizin Kartal Kavşağı’nda trafiğin kitlendiğini ifade ederek, “Vatandaşlarımız 7-8 yıldır ‘bu kavşak ne olacak?’ diyor. Sayın belediye başkanları 2015’te, 2019’da söz verdi ve 2023 yılı bitti. Zannediyoruz ki yine söz verecekler. Kartal Kavşağı, bu şehrin kanayan yarasıdır. Burada trafik kilitlenince Organize’ye, Talas’a, Hisarcık’a giden yol da kilitleniyor. Hulusi Akar’ın üstüne burada da mezarlık camii projesinden söz ediyorsunuz. Hem Millet Bahçesi hem de mezarlık camisi planı üzerine yoğunlaşacak olan trafiği de hesap etmelisiniz. Sizler 10 yıllık projeyi ön göremiyorsunuz ki 50 yıllık proje hayatınızda olsun” dedi.

‘8 YILDIR YAPILMAYAN PROJE YİNE VAAT EDİLECEK’

Kartal Kavşağı güzergâhında yapılan Millet Bahçesi’nin ardından mezarlık camisi planı hakkında konuşan Yücel; yapılacak caminin mevcut trafiği de yoğunlaştıracağını belirterek, “Seçimden seçime söz verip ‘vatandaş unutur’ diyorsunuz. Hulusi Akar’ın üstüne burada da mezarlık camii projesinden söz ediyorsunuz. Hem Millet Bahçesi hem de mezarlık camisi planı üzerine yoğunlaşacak olan trafiği de hesap etmelisiniz. Sizler 10 yıllık projeyi ön göremiyorsunuz ki 50 yıllık proje hayatınızda olsun. Biz bu trafiği yıllardır bu keşmekeş içerisinde kavgayla, gürültüyle, kazayla yaşıyoruz. Bizleri dinlemiyorsunuz, bari Ankara’da 70 günde alt geçitleri, üst geçitleri yapan belediye başkanlarınızı feyz alın. Buradaki alt/üst geçidi de 70 günde yaparak vatandaşa kullandırabilirdiniz. Seçim yine yaklaşıyor, 8 yıldır yapmadığınız projeyi yine vaat edeceksiniz” şeklinde konuştu.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
İYİ Partili Kazım Yücel: “Kartal Kavşağı, bu şehrin kanayan yarası”