Fotoğraflı (31)
10:27

İYİ Parti Talas Belediye Başkan Adayı Göker Gözütok: “Talas’ta trafik, caddelerin altından ilerleyecek”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Talas’ta trafik yoğunluğunun azaltılması ve vatandaşlara yaşanılabilecek daha fazla bölge açılması sebebiyle ‘Talas Cadde’ Projesi’ni geliştirdiklerini ifade eden İYİ Parti Talas Belediye Başkan Adayı Göker Gözütok, “Bu yapılacak 2-3 kilometre uzunluğundaki caddelere sosyal tesisler açılacak, küçük dükkânların da açılmasına müsaade edilecek ve özellikle ulaşımında sıkıntı çekilen kadınlarımızın işlettiği Maharetli Eller stantları da bu caddeye taşınacak. Talas’ın trafiği ise bu caddelerin altından geçecek; bu proje, Talas’a hayat verecek” dedi.
İYİ Parti Kayseri Talas Belediye Başkan Adayı Göker Gözütok, Kayseradar ve Radyoradar ortak canlı yayınında ‘Gündem Kayseri’ Programına konuk olarak Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Bayram’ın sorularını yanıtladı.
Talas’ta nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu belli bölgelerde hem trafik yoğunluğunu azaltmak hem de insanlara alan açma hususunda ‘Talas Cadde’ Projesi’ni hayata geçireceklerine dikkat çeken Gözütok, “İnsanın olmadığı yerde hayat olmaz, ‘Talas Cadde’ Projesi’ni tasarlarken İstiklal Caddesi’nden ve Sivas Caddesi’nin eski halinden ilham aldık. Bu yapılacak 2-3 kilometre uzunluğundaki caddelere sosyal tesisler açılacak, küçük dükkânların da açılmasına müsaade edilecek ve özellikle ulaşımında sıkıntı çekilen kadınlarımızın işlettiği Maharetli Eller stantları da bu caddeye taşınacak. Talas’ın trafiği ise bu caddelerin altından geçecek, bu cadde kademeli bir şekilde uzatılacak. Yapılacak tesislerle, stantlarla ve dükkânlar sayesinde turistlerimiz de burada ağırlanacak; bu proje, Talas’a hayat verecek” şeklinde konuştu.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
İYİ Parti Talas Belediye Başkan Adayı Göker Gözütok: “Talas’ta trafik, caddelerin altından ilerleyecek”