Fotoğraflı (8)
3:38

İYİ Parti Melikgazi Belediye Başkan Adayı Sedat Kılınç: “Kendi kendine yetebilen Melikgazi’yi inşa edeceğiz”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çiftçiler ve özellikle kadınlar bazında istihdama yönelik yenilenebilir enerji kaynaklarıyla sera kuracaklarına dikkat çeken İYİ Parti Melikgazi Belediye Başkan Adayı Sedat Kılınç, “Sera OSB’nin yenilenebilir enerjiyle ilgili sıkıntıları var, AB’nin de bu hususta destekleri var. Bu desteklerden faydalanacağız ve çiftçilerimize de projeyle ilgili gerekli eğitimleri de vereceğiz. Bu projede kadın istihdamı hususunda pozitif ayrımcılık uygulayarak 3 bin kadınımıza da istihdam sağlayacağız. Bu projeyle de kendi kendine yeten bir Melikgazi’yi oluşturacağız” dedi.

İYİ Parti Melikgazi Belediye Başkan Adayı Sedat Kılınç, Kayseradar ve Radyoradar ortak canlı yayınında ‘Yol Açık’ Programına konuk olarak Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Bayram’ın sorularını yanıtladı.

Tarıma dayalı sera projeleri ihtisas projeleri kapsamında ‘Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Sera’ projesini hayata geçirerek çiftçilerle birlikte çalışacaklarını ifade eden Kılınç, “Sera OSB’nin yenilenebilir enerjiyle ilgili sıkıntıları var, AB’nin de bu hususta destekleri var. Bu desteklerden faydalanacağız ve çiftçilerimize de projeyle ilgili gerekli eğitimleri vereceğiz, bilgi eksikliklerini tamamen gidereceğiz. Bu projede kadın istihdamı hususunda pozitif ayrımcılık uygulayacağız, projenin başlangıcındaki temel amacımız Kayseri ve çevre illerin yenilenebilir enerji, tarım hususundaki ihtiyacını karşılayacağız. İhracat yapacak konuma gelene kadar da projeyi devamlı geliştirmeye, sürdürmeye devam edeceğiz. Bu projeyle kendi kendine yeten bir Melikgazi’yi oluşturacağız, yapılacak tesiste de 3 bin kadınımıza istihdam sağlayacağız. Bunu yapabilecek kapasitemiz var, başardığımızda belki de tüm dünyaya örnek olabileceğiz” şeklinde konuştu.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
İYİ Parti Melikgazi Belediye Başkan Adayı Sedat Kılınç: “Kendi kendine yetebilen Melikgazi’yi inşa edeceğiz”