Fotoğraflı (4)
2:06

İYİ Parti Melikgazi Belediye Başkan Adayı Sedat Kılınç: “11 bin kişiye istihdam sağlayacağız ve maaşları en düşük 52 bin lira olacak”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

KAYSERİ (1HA-ÖZEL)- Bulunduğu ilde/ilçede refah seviyesi ve alım gücünü artırmak, yerel yöneticilerin asli görevi olduğunu vurgulayan İYİ Parti Melikgazi Belediye Başkan Adayı Sedat Kılınç, “Ülkede yaşam kalitesi çok düştü, maalesef ki iktidar ülkeyi 30 yıl geriye götürdü. Endüstriyel projelerimizle, üretim fabrikalarımızla öncelikle geliri artıracağız, istihdama katkı sağlayacağız ve Melikgazi’nin refahını artıracağız. Toplamda 11 bin kişiye istihdam sağlayacağız, en düşük maaş 52 bin liradan başlayacak ve 4 kişilik bir ailenin nüfusuyla çarptığınızda 50 bin nüfusun gelirini artırmak demek oluyor. Bu projelerimiz de bütün belediyelere örnek olacak” dedi.
İYİ Parti Kayseri İl Teşkilatı ve Belediye Başkan Adayları, Hunat Mahallesi’nde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.
Yapmış oldukları saha çalışmaları doğrultusunda konuşan Melikgazi Belediye Başkan Adayı Sedat Kılınç, yerel yöneticilerin seçildiği ilin/ilçenin refah seviyesini yükseltmesi asli görevler arasında olduğunu söyleyerek “Vatandaşlarımızdan ‘artık yeter, değiştirelim ve sandıklara sahip çıkalım’ şeklinde telkinler aldık, vatandaşlarımızın tepkilerinden değişim zamanının geldiği gözüküyor. Ülkenin geldiği noktada; iktisadi problemler çok derinleşti, vatandaşlarımızda alım gücü kalmadı. Bir marulu dahi alamayan yüzlerce insanla karşılaştık, emekliler de asgari ücretliler de çok zor durumda şu anda. Ülkede yaşam kalitesi çok düştü, maalesef ki iktidar ülkeyi 30 yıl geriye götürdü. Endüstriyel projelerimizle, üretim fabrikalarımızla öncelikle geliri artıracağız, istihdama katkı sağlayacağız ve Melikgazi’nin refahını artıracağız. Toplamda 11 bin kişiye istihdam sağlayacağız, en düşük maaş 52 bin liradan başlayacak ve 4 kişilik bir ailenin nüfusuyla çarptığınızda 50 bin nüfusun gelirini artırmak demek oluyor. Bu projelerimiz de bütün belediyelere örnek olacak. Hükümetin yapmadığı işleri yapmak için bu işe talip olduk, refah seviyesi, alım gücü nasıl artırılır bunu göstereceğiz ve 1 Nisanda bu zulme ‘dur’ diyeceğiz” diye konuştu.

2
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
sinirli
Sinirli
İYİ Parti Melikgazi Belediye Başkan Adayı Sedat Kılınç: “11 bin kişiye istihdam sağlayacağız ve maaşları en düşük 52 bin lira olacak”