Ana SayfaHaberBelediye HaberleriİNCESU’DA TURİZM ATAĞI DEVAM EDİYOR

İNCESU’DA TURİZM ATAĞI DEVAM EDİYOR

Yayın Tarihi:

KAYSERİ (1HA) – Tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapan tarih ve turizm ilçesi İncesu’da at turları başladı. İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, Kervansarayda ve Marina kıyısında gerçekleştirilmeye başlayacak at turlarının yanı sıra bu yıl yerli ve yabancı turist çekmek için birçok faaliyete imza atılacağını söyledi.

Osmanlı döneminden Karamustafapaşa Kervansaray’ı, Aziz Eusthasitos Kilisesi, Kırklarini, Bizans döneminden Örenşehir Mozikleri, İncesu Marinası ile kentin en farklı tarih ve turizm noktalarına sahip İncesu’da turizm hamleleri Belediye Başkanlığı desteği ve müteşebbis yatırımlarıyla başladı. İlçede kısa süre önce başlayan at turları ilgi görmeye başladı. At turlarının yanı sıra önümüzdeki günlerde marina çevresinde ATV turları da başlayacak. Kapadokya’ya 25 kilometre uzaklıkta olan İncesu’da önümüzdeki aylarda bölgenin yöresel lezzetlerinin yer alacağı tesisin de Adana yolu üzerinde hizmete açılacağı ifade edildi.

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek yaptığı açıklamada “ İlçemiz adına gayretli çalışmalar gösteriyoruz. Belediyecilik sadece asfalt, parke, park yapmak değildir. İlçede turizmi, sanatı, sporu geliştirmektir. Bunun için çok önemli projeleri yaz döneminin gelmesiyle bir bir hizmete alacağız. İlçemizde kervansaray işletmecileri ile oluşturulan fikir birlikteliği ile at turları başladı. İnsanlar ata binerek İncesu’nun tarihi mekânları at gezintisi ile görebilecek. Marina kıyısında atları koşturabilecek ve marinada yemeğini yiyebilecek. Adana yolu üzerinde oluşturduğumuz tesisi de kısa bir zaman sonra hizmete alacağız. Yaz döneminde yapacağımız bu turizm faaliyetlerini Eylül ayında yapacağımız festivalimiz ile taçlandıracağız” dedi

İlginizi Çekebilir

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Düğün sonrası kavga: Uzman çavuş hayatını kaybetti

Düğün sonrası kavga: Uzman çavuş hayatını kaybetti Kayseri’de düğün sonrası...

Kayseri’de kuran kursu hocası açığa alındı

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde bulunan bir Kur’an Kursu’nda iddiaya göre...

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşerek can verdi

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşen kişi yanarak can verdi. Olay,...

Kayseri’de tramvayın altında kalan çocuk hayatını kaybetti

Kayseri’de iddiaya göre tramvaya güvenlikten izinsiz binmek isteyen 15...
Exit mobile version