13:41

GEZİCİ RADAR KORAMAZ VADİ’SİNDE

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Mega Metin Sunduğu Gezici Radar Programı Tarihi Mekanlarıyla Gönüllerde Taht Kuran Doğal Güzellikleriyle Gerçekten İnsana Seyrine Doyum Olmayan Bir Zevk Veren, Kayserinin İnce Noktalarından Bir Tanesinde, Unesco Tarafında Da Koruma Listesine Alınan Yemyeşil Doğası Ve Gürül Gürül Suyuyla Ünlü Koramaz Vadisi’nden sesleniyor .

Yanımızda ünlü tarihçi Halit Erkiletlioğlu ve Prof .Dr. Osman Özsoy var.  Eski adıyla Ispıdın olan günümüzde ise Bağpınar olan  Koramaz Vadisi’nin UNESCO miras listesine girince daha da dikkat çektiğini söyleyen Tarihçi Halit Erkiletlioğlu  Koramaz Vadisi’nin yedi mahallesi olduğunu söyledi .

Yanımızda Çocukluğunu Koramaz Vadi’sinde geçiren Prof.Dr. Osman Özsoy var Kolimbaryum mezar odasına geliyoruz   Koramaz  Vadi’sinin  UNESCO miras listesine alınmasında etkin bir sebep olduğunu ifade etti .

Ağırnas yer altı şehrine geliyoruz. Tarihi ve turstik bir bölge olan ve vatandaşların gelip gördüğünü  hafta sonu yoğun olduğunu,ifade eden ve  arkamızda uzun bir koridor ve çıkış kapısı mevcut olduğunu  söyleyen Osman Özsoy giriş ve çıkışı olan  yapay bir yer altı şehri olduğunu söyledi .

İçeriye girdiğimzde  Kapadokya örnekleri gibi taştan masanın olduğunu ve özellikle mutfak tarafında uygulamalar  karşımıza çıkıyor .

Bağpınar  da başladığımız  yolculuğumuz Ağırnas’ta sona erdi. Sizlerde Koramaz Vadi’isini gezip görebilrsiniz iyi seyirler  dileriz .

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
GEZİCİ RADAR KORAMAZ VADİ’SİNDE