Fotoğraflı (25)
2:45

ERÜ İslam Kardeşlik Platformu, İsrail’in Refah’taki bombalı saldırısını kınadı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erciyes Üniversitesi İslam Kardeşlik Platformu, Erciyes Üniversitesi Camisi önünde İsrail’in Refah bölgesine düzenlediği bombalı saldırı hakkında basın açıklaması düzenledi. Platform adına konuşan Mehmet Emin Han, “8 aydır her gün kınadığımız siyonist devlet 2371 blok adını verdiği ve güvenli bölge olarak nitelediği Refah bölgesine Filistinli sivilleri yakarak şehit etti. Bütün dünya ve bütün insanlık zulme karşı bir aradadır. Eylemlerden ne olur demeksizin, her gün ve her saat Filistin için ayakta olan insanlık, devletleri mutlaka harekete geçirecektir” dedi.

Kayseri’de İsrail’in güvenli bölge olarak isimlendirdiği Refah bölgesindeki çadırlara sığınan Filistinlilere karşı yaptığı bombalı saldırı hakkında Erciyes Üniversitesi Camisi önünde Erciyes Üniversitesi İslam Kardeşlik Platformu tarafından basın açıklaması düzenlendi.

Topluluk adına konuşan İktisat Fakültesi Öğrencisi Mehmet Emin Han, “Bugün 8 aydır devam eden ve günden güne artan soykırımı kınamak için toplanmadık. 8 aydır her gün kınadığımız siyonist devlet 2371 blok adını verdiği ve güvenli bölge olarak nitelediği Refah bölgesine Filistinli sivilleri yakarak şehit etti. Artık kınama zamanı geçti; üniversitelerde, kampüslerde, dersliklerde, meydanlarda ve ulaşabildiğimiz her yerde kalben nüfuz etmenin ötesine geçip, harekete geçmenin zamanıdır. Biliyoruz ki artık dünyanın dört bir yanı Filistindir. Titreyen her yürek, haykıran her dil Filistin için eylemdedir. Bizler bu davayı sadece yüreklerde ve dillerde değil, hayatımızın her alanında, şu an içinde bulunduğumuz kampüsümüzde, yarın içinde bulunacağımız iş yerinde ve yetiştireceğimiz nesillerde yaşatmak zorundayız. O zaman, bugünü bir milat bilip, Aksa’nın bahçesinde, özgür Filistinli kardeşlerimizin evinde tekrar bir araya geleceğimiz güne kadar, durmadan, yorulmadan, inancımızı kaybetmeden ve dünyevi kaygılar gütmeden bu davanın birer fertleri olacağımıza hep birlikte söz verelim. Bizler sözümüzü verdik, ne bir başımızayız ne de yalnızız. Bütün dünya ve bütün insanlık zulme karşı bir aradadır. Eylemlerden ne olur demeksizin, her gün ve her saat Filistin için ayakta olan insanlık, devletleri mutlaka harekete geçirecektir. Bunun örneği geçtiğimiz hafta, 3 Avrupa ülkesi olan İrlanda, İspanya ve Norveç’in Filistin’i özgür bir ülke olarak tanımasıydı. Bundan sonra ne olacak biliyor musunuz? Biz inanıyoruz ki, bu eylemlerimiz çığ gibi bütün meclisleri saracak ve bütün devletler Filistin’i özgür bir devlet olarak tanıyacak. Erciyes Üniversitesi İslam Kardeşlik Platformu olarak bizler bu zulmün karşısındayız. Biliyoruz ki Gazze düşerse, Anadolu da düşer” şeklinde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_en
Beğen