Fotoğraflı

Başkan Büyükkılıç, “Kayseri, Türkiye’de Aspir üretiminde 1 numara oldu”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

-Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç Bünyan Kayabaşı Cam Teras’ta yaptığı açıklamada, Kayseri’nin Türkiye’de Aspir üretiminde 1 numara olduğunu söyledi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun Kayabaşı Cam Teras’ta açıklamalarda bulundu. Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin Türkiye’de Aspir üretiminde 1 numara olduğunu söyleyerek, “Aspir antioksidan olarak geçiyor, fazla kızartmalarda kararmıyor, salatalarda rahatlıkla kullanılıyor. Ayçiçek yağın alternatifi gibi oldu. Kayseri, Türkiye’de aspir üretiminde 1 numara oldu. Sizi kutluyoruz başkanım, tohumuz bizden, üretmesi sizden” dedi.

‘2 YILDIR ASPİR ÜRETİYORUZ’

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun da, “Tüm ilçelere olduğu gibi bize de Aspir tohumu verildi. 2 yıldır aspir yağı üretiyoruz, aspir çekirdeğe benzer bir malzemedir. Yaklaşık yüzde 20’si yağ olarak, soğuk sıkımda yapılıyor. Soğuk sıkım olduğu için doğal oluyor. Yaklaşık 1 ton aspiri 1 günde ancak yağa çevirebiliyor bu makinalar. Şu anda aspir tuttu, o yağı üretip üzerine Bünyan Belediyesinin ücretsiz ürünüdür yazarak ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz. Özellikle ramazan ayında dışarıdan yağ almıyor, paketlerin içerisine aspir yağı ekliyoruz” şeklinde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_en
Beğen