Fotoğraflı (31)
2:03

Baklavacı Şemsettin’de Ramazan vesilesiyle yoğunluk arttı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ramazan sebebiyle iftar sofralarını süsleyen tatlıların satışlarında büyük bir artış yaşanıyor. Baklavacı Şemsettin’de de Ramazan vesilesiyle yoğun müşteri kuyrukları oluştu, günlük üretimin 2-,2,5 tona ulaştığını belirten Baklavacı Şemsettin Kayseri Şube Müdürü Öner Ürek, “Yeri geliyor üretimi yetiştiremediğimiz zamanlar dahi oluyor. Vatandaşlarımızın ilgisi ve teveccühünden ötürü teşekkür ediyoruz. Her 3 eve giren tatlıdan 2’si Baklavacı Şemsettin’in tatlısıdır, bu durum bizim için gurur verici” dedi.
Ramazan vesilesiyle; iftar sofralarının vazgeçilmezi olan, fıstıklısından cevizlisine, cevizlisinden antep fıstıklısına kadar birçok çeşidiyle, şerbeti ve çıtırlığıyla damakları cezbeden, mutfak kültürümüzün önemli bir parçası olan baklavanın tüketimi bir hayli arttı. Bu sebeple Baklavacı Şemsettin’de Ramazan yoğunluğunun da sürmesiyle birlikte vatandaşlar yoğun ve uzun kuyruklar oluşturdu.
Satışların çok iyi gittiğini ve müşterilerden olumlu geri dönüşler aldıklarını belirten Baklavacı Şemsettin Kayseri Şube Müdürü Öner Ürek, “Her Ramazanda olduğu gibi Kayseri halkı tatlısını yine bizden alıyor. Müşteri memnuniyetimiz hat safhada olmasaydı böylesine bir teveccüh ve sıra oluşmazdı. Lezzetle kalitenin yanı sıra fiyatı da tutturduğunuzda müşterileriniz sizlerden ayrılmaz, her Ramazanda olduğu gibi bu Ramazan da tercihleri bizden yana oldu” dedi.
Günlük üretimin 2-2,5 tona ulaştığını ve yeri geldiğinde yetişemedikleri zamanlar olduğunu da ifade eden Ürek, “Ciddî manada büyük bir ilgi söz konusu, bizler de bu ilgiyi ve teveccühü geri çevirmemeye gayret gösteriyoruz. Her 3 eve giren tatlıdan 2’si Baklavacı Şemsettin’in tatlısıdır, bu durum bizim için gurur verici” diye konuştu.
Baklavacı Şemsettin’i uygun fiyata kaliteyi ve tazeliği sunması sebebiyle tercih ettiğini belirten müşteri Mesut Peker, “Kayseri’de hem tereyağlı, hem antep fıstıklı baklavayı satın alabileceğimiz en mantıklı yer Baklavacı Şemsettin’dir. Genelde haftada bir tatlı alıyoruz ve verilen hizmetten gayet memnunuz” dedi.
Diğer müşteri Beyazıt Göker ise haftada 3 gün dahi Şemsettin’den tatlı aldıkları zamanlar olduğunu belirterek “Hem kalite hem de fiyat açısından memnunuz, personeller güler yüzle karşılıyor, nereye giderseniz gidin, karşılaşacağınız en uygun fiyat Baklavacı Şemsettin’de” ifadelerini kullandı.

7
be_enme
Beğenme
2
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Baklavacı Şemsettin’de Ramazan vesilesiyle yoğunluk arttı