Asayiş

2 Yıl önce kaybolan Sevil’in katili cinayeti itiraf etti

KAYSERİ (1HA) – Kayseri’de 2 yıl önce kaybolan 1 çocuk annesi Sevil Kutlu’nun eski sevgilisi tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Afyon’da öldürdüğü sevgilisini İncesu ilçesi Tahirini Mahallesi’nde bulunan bir dağlık araziye gömen Y.K. ve olaydan sonra ona yardım eden eşi R.K. ile babası A.K., tutuklandı.
Kayseri’de yaşayan 24 yaşındaki Sevil Kutlu, 2020 yılında kayboldu. Kendisinden haber alamayan ailesinin ihbarı üzerine polis ekipleri geniş çaplı araştırma başlattı. Yapılan çalışmalar kapsamında Kutlu’nun eski sevgilisi Y.K. gözaltına alındı.
Emniyetteki sorgusunda cinayeti itiraf eden Y.K. cesedi İncesu ilçesi Tahirinli Mahallesi’nde bulunan dağlık bir araziye gömdüğünü söyledi. Y.K.’nın itirafı sonrasında ekipler dağlık alanda arama çalışması yaptı. Aramalarda insana ait kemik parçaları bulundu. Sevil Kutlu’ya ait olduğu düşünülen kemik parçaları incelenmek üzere laboratuvar gönderildi.
Sevil Kutlu’yu öldüren asli şüpheli Y.K. ve olaydan sonra ona yardım eden eşi R.K. ile babası A.K., çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu