Siyaset

YRP’Lİ ÖNDER NARİN: “TÜRKİYE YENİ YÜZYILI İÇİN ERDOĞAN’A OYUNUZU KULLANIN”

KAYSERİ (1HA)- Yeniden Refah Partisi (YRP) Kayseri İl Başkanı Önder Narin, Kayseri’den 35 bin oy aldıklarını belirterek, Kayseri’den meclise gidemeseler de çalışmalara devam edeceklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan için ikinci turda oy isteyen Narin “Ne olduğu belli olmayan odaklara fırsat vermeden sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a oyunuzu kullanarak Türkiye’nin önündeki yeni yüzyılı inşa etmeye birlikte başlayalım” dedi.

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Önder Narin, İl Sorumlusu Metin Akbaş ile birlikte İl Başkanlığı binasında basın toplantısı düzenledi. Seçim sürecini değerlendiren İl Başkanı Önder Narin “Geldiğimiz noktada 14 Mayıs seçimlerinde Yeniden Refah Partisi Kayserimizde ilk defa seçime girmesine rağmen seçime daha önce katılmamış kadrolarıyla yola çıktı. 35 bin oya yakın Kayserili vatandaşlarımızdan Yeniden Refah Partisine oy verildi. Ve biz inanıyoruz ki bu 35 bin kişinin verdiği oyun vebali artık Yeniden Refah Partisi Kayseri teşkilatlarının üzerindedir. Bize yüklemiş olduğunuz sorumluluğu biliyoruz. Bu sorumluluk çerçevesinde Kayseri’ye yapmamız gereken hizmetleri burada bize oy veren vermeyen herkese diyoruz ki Yeniden Refah Partisi illaki bir yere gelmek için değil mecliste olması da önemli değil doğruya doğru yanlışa yanlış düsturuyla her zaman için devam edecektir. Meclis çatısı altında olmasa da dışarda gür sesle kendisini ifade edecektir. Biz isterdik ki bu milletin refahı için bu milletin geleceği için beş değil 105 milletvekili ile girmek isterdik. Biz beş vekille de neler yapılabileceğini göstereceğiz. Bize oy vermiş 35 bin vatandaşımıza oy vermemiş 1 milyon seçmenimize sesleniyorum. Kayseri her zaman için milliyetçi maneviyatçıdır. Kendi ülkesine kendi devletine kendi milletine sahip çıkmayı nelere oy vereceğini çok iyi bilen bir şehirdir. 28 Mayıs sabahında daha önce birilerine kızıp milletvekili listelerini beğenmeyip sandığa gitmeyen ve tepkisini ortaya koyan seçmenlerimize özellikle şunu belirtiyorum. Lütfen ülkemizin geleceğini düşünüyorsanız çocuklarınızın geleceğini düşünüyorsanız 28 Mayıs’ta sandıklara gidiyorsunuz oylarınızı kullanıyorsunuz. Ne olduğu belli olmayan odaklara fırsat vermeden sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a oyunuzu kullanarak Türkiye’nin önündeki bu yeni yüzyılı inşa etmeye birlikte başlayın diyoruz” şeklinde konuştu.

İl Sorumlusu Metin Akbaş ise “Türkiye 14 Mayıs günü sandığa giderek Millî görüşü mecliste görmek istediklerini İfade etmişlerdir. Yeniden refah partimiz tüm Türkiye’de yüzde 2,81 oy alarak, genel alanda 1 buçuk milyon oy alarak Meclis’te beş tane vekil göndermek şartıyla meclise girmiştir” dedi.

‘ÖNDER NARİN HALEN GENEL MERKEZİMİZ TARAFINDAN ONAYLANMIŞ İL BAŞKANIMIZDIR’

Önder Narin’ in İl Başkanlığına devam edip etmeyeceği sorusuna Akbaş, “Önder Bey Kayserimizin İl Başkanıdır. İlk günden itibaren de İl Başkanıdır. 14 Mayıs seçim sürecinde milletvekili adaylığı sürece olmuştu ve Kayseri listelerinde 1. Sıradan adayımızdı. Bu süreçte milletvekili aday olmasından dolayı resmi olarak il Başkanlığı görevinden istifası gerekiyordu. İstifasını gerçekleştirmişti ve 14 Mayıs’ta seçime girdik Kayseri’den yeniden refah partisinden Meclis’e gönderemedik Önder Bey halen bizim resmi olarak genel merkezimiz tarafından onaylanmış İl Başkanımızdır” yanıtını verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu