Belediye Haberleri

Yıldırım Beyazıt Mahallesinde Kentsel Dönüşüm temeli atıldı

KAYSERİ (1HA) – Yıldırım Beyazıt Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 6 blok ve 236 daire için temel atma töreni gerçekleştirildi.
Yıldırım Beyazıt Mahallesinde yapılan tanıtım törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, AK Parti Melikgazi İlçe Başkanı Gökhan Ülke, MHP Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak ve davetliler katıldı.
‘KAYSERİ OLARAK EL ELE VEREREK BÜYÜK HİZMETLER YAPACAĞIZ’
Kentsel Dönüşüm’de nitelikli konutlar kazandırmayı hedeflediklerini söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, “Kentsel Dönüşün denince Kayseri akla gelir. Kayseri’de büyük bir başarı hikayesi vardır. Tüm belediyelerimiz de kentsel dönüşüm projelerimiz hızla devam ediyor. Yıldırım Beyazıt Mahallesi bu dönemde aldığı hizmetlerde Kayseri’nin en iyi yerlerinden bir haline gelecek. Okullarımız yollarımız parklarımız ve son olarak da kentsel dönüşümle büyük bir çalışma başladı. Burada ilk kez 14 bin metrekare alanda kentsel dönüşüm yapılıyor. 6 blok 236 daireden oluşuyor. 115 hak sahibimiz burada sevinecek. 38 gecekonduyu yıkarak burada anlaşma yaptık. Çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim. Büyük bir emek var burada. 2+1, 3+1, 4+1 daireler olacak. Sadece Yıldırım Beyazıt’a değil Anbar’da, Battalgazi ve Kazım Karabekir’de farklı alanlarda yaptığımız kentsel dönüşümlerle birlikte daha çok yaşanabilir alanlar ortaya çıkıyor. Melikgazi olarak hem temel atmalarımız hem açılışlarımız devam ediyor. Kayseri olarak el ele vererek büyük hizmetler yapacağız. Bu bloklarımızın da kazasız belasız tamamlanmasını dilerim” diye konuştu.
Kayseri Milletvekili İsmail Tamer ise, “Kayseri çalışmaktan yorulmayan bir il. Temel atmalar ve açılışlar devam ediyor. Temeli atılan konutların hayırla tamamlanmasını diler, hak sahiplerine hayırlı bir şekilde oturmalarını dilerim” dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki de, “Bugün burada temeli atılan inşatlar hemen tamamlanır inşallah huzurla da otururlar. Belediyemiz birçok yerde kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlıca yapıyor. Kentsel dönüşüm Türkiye için kaçınılmaz bir iştir. Eskimiş evlerin yenilenmesi gerekiyor. Lüks değil bir zorunluluktur. Bu zor işe soyunan Mustafa Başkanımızı tebrik eder, hayırla bu konutların tamamlanmasını dilerim” ifadelerini kullandı.
Kayseri’de güzel işler yapıldığını söyleyen Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kentse Dönüşüm Projesi kapsamında yapılacak olan daireleri sunacak Melikgazi Belediyesi’ne teşekkür etti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu