Yeşilköy Şelaleleri Turizme Açıldı

KAYSERİ (1HA) – Yahyalı Yeşilköy Şelaleleri’nin turizme kazandırılması çalışması tamamlandı. Paylaşım yapan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, “Yahyalı Yeşilköy Şelaleleri muhteşem seyri ile ziyaretçilerini bekliyor” dedi.

Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Yahyalı Kaymakamlığı ve Yahyalı Belediyesi iş birliği ile Kayseri’nin turizmi için yapılan çalışmalar meyvelerini vermeye devam ediyor. Koordineli şekilde yapılan çalışmalar sonucu, Yahyalı Yeşilköy Şelaleleri’nde yapılan çevre düzenlemesi tamamlandı ve turizme açıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, “Ve tamamlandı. Kayseri turizmine değer katmak için yaptığımız çalışmalar baharla beraber meyvelerini vermeye başladı. Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, Yahyalı Kaymakamlığı ve Yahyalı Belediyesi işbirliğinde Yeşilköy Şelaleleri’nin turizme kazandırma çalışmaları tamamlandı. Yahyalı Yeşilköy Şelaleleri muhteşem seyri ile ziyaretçilerini bekliyor” ifadelerini kullandı.

YEŞİLKÖY ŞELALELERİ

Kayseri merkeze 124 kilometre mesafede bulunan Yahyalı Yeşilköy Şelaleleri, Zamantı Irmağı’nın iki yakasından akmakta olup Antalya’daki Düden Şelalesi’nin benzeri niteliğindedir. Zamantı Irmağı’nın üstünü kapatan tabi bir köprünün baş kısmında yer alan şelalelerin büyüğü 20 metre, küçüğü 10 metre yüksekliğindedir. Günün belirli saatlerinde dönüşümlü olarak çekilen ve geri gelen sularıyla halk arasında bir takım efsanelerin doğmasına yol açan Yeşilköy Şelaleleri, turistlerin olduğu kadar son günlerde bilim adamlarının da uğrak yeri haline gelmiştir.

Exit mobile version