Yeşilay Rehabilitasyon Merkezi Protokolü, oy birliği ile kabul edildi

Fotoğraflı (53)

 

KAYSERİ (1HA) – Büyükşehir Belediyesi Meclisi, 2023 Yılı Ocak Ayı Toplantısı’nda Kayseri Yeşilay Rehabilitasyon Merkezi Yapım ve İşletim İş Birliği Protokolü’nün onaylanması talebini oy birliği ile kabul etti.
2023 Yılı Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nda toplam 62 gündem maddesi meclis üyelerince müzakere edilerek, karara bağlandı. Bu kararlardan birisi de Kayseri Valiliği koordinasyonunda yapımına başlanacak olan ve Büyükşehir Belediyesi’nin de destek verdiği Yeşilay Rehabilitasyon Merkezi Yapım ve İşletim İş Birliği Protokolü’nün görüşülmesi oldu.
Meclis üyeleri, Kayseri Valiliği, Kayseri Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB), Kayseri Büyükşehir Belediyesi, İncesu Belediyesi ve Türk Yeşilay Cemiyeti arasında, İncesu İlçesi, Saraycık Mahallesi’nde Rehabilitasyon Merkezi yapım işine ait imzalanan Kayseri Yeşilay Rehabilitasyon Merkezi Yapım ve İşletim İş Birliği Protokolü’nü oy birliği ile onayladı.
“ÜZERİMİZE NE DÜŞÜYORSA YAPACAĞIZ”
Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Burada yapılacak olan 40 yataklı bir tesis ve rehabilitasyon merkezi açısından hayırsever desteklerinden dolayı her zaman onurumuz, gururumuz olan hayırsever dostlarımıza teşekkür ediyorum. Belediye olarak herkesin yükümlülüğü var. Bu konuda üzerimize ne düşüyorsa yapacağız. Değerli başkanımızla ve valimizle her zamanki dayanışmanın en güzel örneklerini sergiliyoruz. Bu konuda desteğimizi esirgememeliyiz” diye konuştu.

Exit mobile version