GüncelSağlık

Yenidoğan Mahallesine Yeni Aile Sağlığı Merkezi

KAYSERİ,(BGC)-Yenidoğan Mahallesine yapılacak olan Aile Sağlığı Merkezi hizmet binasının protokolü imzalandı.
Kocasinan ilçesi Yenidoğan Mahallesine Aile Sağlığı Merkezi yapılacak. Aile Sağlığı Merkezi hizmet binasının protokolü düzenlenen törenle imzalandı. Törene Vali Şehmus Günaydın başkanlığında gerçekleşen imza törenine, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli ve hizmet binasının yapımını üstlenen hayırsever Hamdi Göbeloğlu katıldı. Kayseri’de hayırseverlerin eğitim alanında, sağlık alanında ve ihtiyaç duyulan birçok alanda önemli yatırımlar yaptıklarını ifade eden Vali Günaydın, “Bugün de Kocasinan ilçemiz Yenidoğan Mahallemizde yaşayan 11 bin vatandaşımızın sağlık hizmetinin iyileştirilmesi, kaliteli hale getirilmesi için yaptırılacak olan Aile Sağlığı Merkezinin protokolünü imzalayacağız. Bu yatırım için hayırseverimize ve ailesine teşekkür ediyorum. Sağlık alanlarında son yıllarda Sağlık Müdürlüğümüz ve belediyelerimizle yapılan protokoller sayesinde önemli mesafeler kaydettik, Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyelerimiz hayırseverlerimiz ile protokoller imzalayarak bu tesisleri ilimize kazandırıyor” dedi.

Hayırsever Hamdi Göbeloğlu ise, “Benim için çok büyük bir mutluluk, hizmete açtığımız zaman mutluluğumuz daha da artacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, Kocasinan ilçesi Yenidoğan Mahallesine yapılacak olan Aile Sağlığı Merkezi’nin yapımına ilişkin protokolü Vali Günaydın, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli ve Hayırsever Hamdi Göbeloğlu birlikte imzaladı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu