AdliyeGüncel

Yakınının dayak yediği görüntüleri paylaşan şahsı bıçaklayan genç, hakim karşısında

KAYSERİ(1HA) – Kayseri’de yakını E.Ç.’yi döverken videosunu çekip sosyal medyada paylaşan şahıslarla kavga ederken E.A.’yı bıçaklayan A.Ç. hakim karşısına çıktı.

Ocak ayında meydana gelen olayda sanık A.Ç. amcasının oğlu B.Ç. ve beraberindekilerle yakını E.Ç.’yi döverken videoya çekip sosyal medyada paylaşan E. ile H.B. konuşmak için parka gitti. Burada çıkan tartışma kavgaya dönüştü. A.Ç. bıçak ile E.A.’yı kolundan yaraladı.

Olaydan sonra yakalanarak tutuklanan A.Ç. bugün hakim karşısına çıktı. 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya müşteki E.A, sanık A.Ç. ile tanık B.Ç. ve sanık avukatı katıldı.

TANIK B.Ç.: KUZENİM KENDİNİ KORUMAK AMAÇLI HAREKET ETTİ

Mahkemede söz alan tanık B.Ç., “Sanık A.Ç. ile çalışıyorduk. E. ile H.B. yakınımız olan E.Ç.’yi darp edip sosyal medyada paylaşmışlar. Bu görüntüyü konuşmak için gittik. Onlar yanlarında sopa ve köpekle gelmişler. Yaklaşınca saldırmaya başladılar. Bizim yanımızda bıçak yoktu. A.Ç. kendine saldıranlardan birinin elinden bıçağı alıp kendini korumak için bıçağı salladı” dedi.

SANIK A.Ç.: PİŞMANIM

Sanık A.Ç. ise ifadesinde, “Kendimi korumak için yaptım. Çok pişmanım. Bayramı ailemle geçirmek istiyorum” dedi.

Mahkeme savcısı mütalaasında sanığın tutukluluğunun devamını talep etti. Mahkeme heyeti de sanığın tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu