Yahyalı’da ‘Geleceğe Nefes Cumhuriyete Nefes’ etkinliği ile fidan dikildi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yahyalı ilçesinde 11 Kasım Ağaçlandırma Günü vesilesiyle ‘Geleceğe Nefes Cumhuriyete Nefes’ adı altında fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi. Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, “Diktiğimiz ağaçların bizlerin günahlarına kefaret olacaklarına, bizin için istiğfar okuyacaklarına inanıyorum. Geleceğe Nefes Cumhuriyete Nefes sloganı gerçekten güzel olmuş. Hem ormanlarımız hem Cumhuriyetimiz yeşerecek ve bu ülke ilelebet payidar kalacaktır” dedi.
Yahyalı ilçesinde, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma günü sebebiyle “Geleceğe Nefes Cumhuriyete Nefes” sloganı altında binlerce fidan toprakla buluşturuldu. Yahyalı Meslek Yüksekokulu kampüsünde gerçekleştirilen programa Yahyalı Kaymakamı Mehmet Kaya, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, protokol üyeleri, meclis üyeleri, muhtarlar, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
Etkinlikte konuşan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk; “Ben buradan Cumhurbaşkanımıza teşekkür ve dua etmek istiyorum. Bundan 4 yıl önce tüm Türkiye’de böyle bir etkinliği başlattıkları için. Peygamber Efendimiz “Hayra delalet eden, o hayrı işlemiş gibidir” diye buyuruyor. Sayın Cumhurbaşkanımız ve kıymetli büyüğümüz Sayın Devlet Bahçeli’nin ortaklaşa aldıkları bu karar için, hayra delalet ettikleri için ben onlara buradan uzun ömürler diliyorum. Diktiğimiz ağaçların bizlerin günahlarına kefaret olacaklarına, bizin için istiğfar okuyacaklarına inanıyorum. Geleceğe Nefes Cumhuriyete Nefes sloganı gerçekten güzel olmuş. Hem ormanlarımız hem Cumhuriyetimiz yeşerecek ve bu ülke ilelebet payidar kalacaktır. Birlikteliğimizle, ağaçlarımızla, denizimizle, milli savunma sanayimizle biz geleceğimizi çok daha iyi görüyoruz” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından devam eden etkinlikte çam fidanları protokol üyeleri, meclis üyeleri, muhtarlar, vatandaşlar ve öğrenciler tarafından dikildi.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Yahyalı’da ‘Geleceğe Nefes Cumhuriyete Nefes’ etkinliği ile fidan dikildi