Vekil Hulusi Akar: “Yahyalı bizim yıldız ilçelerimizden birisidir”

Fotoğraflı (44)

Vekil Hulusi Akar: “Yahyalı bizim yıldız ilçelerimizden birisidir”
KAYSERİ (1HA)- Yahyalı Belediyesi 2’nci Elma Kültür ve Turizm Festivali kapsamında konuşan Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Savunma Komisyonu Başkanı AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, “Yahyalı bizim yıldız ilçelerimizden birisidir. Zenginlikleriyle, güzellikleriyle ve her zaman ülkesine ve milletine sahip çıkmasıyla meşhur olan bir yerimiz. Arkadaşlarımızla beraber bu şenlikteki coşkuya biz de katılıyoruz, güzel ve önemli bir gece. Bu daha 2’ncisi, 22’ncisi, 52’ncisi olarak devam edecek” dedi.
Yahyalı Belediyesi tarafından 22-23 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek 2’nci Elma Kültür ve Turizm Festivali başladı.
Festivale; Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Savunma Komisyonu Başkanı AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Sayın Bayar Özsoy ve Ayşe Böhürler, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katılım sağladı.
Festivalde en iyi elma yarışması, çocuklar için etkinlikler, gösteriler yapıldı ve festivalin ilk günü kapsamında sanatçı Elif Buse Doğan sahne aldı.
Yahyalı Belediyesi tarafından düzenlenen 2’nci Elma Kültür ve Turizm Festivali’nin ilk gününde konuşan Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Savunma Komisyonu Başkanı AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, “Daha öncesinde birçok kez sizlerle beraber konuştuğumuz konuları hatırlatmak istiyorum. Zenginlikleri ve güzellikleriyle, millî-manevi değerlerimize sahip çıkmasıyla ünlü Yahyalı’nın değerli insanları, sizlerin sevgisi, güveni ve duasıyla gerçekten birçok konuyu başardık. Devam ettiğimiz müddetçe de aşamayacağımız zorluk yoktur. Güçlü ve büyük Türkiye için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Hep beraber ülkemizin gelişmesi, büyümesi için yapılması gereken ne varsa yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Geldiğimiz noktanın da en önemli göstergesi Yahyalı’nın geldiği seviyedir. Bu yeterli midir? Yetmez. Çalışmalarımızı sürdürmek suretiyle daha da ileri gitmek için çabalıyoruz. Bir tarafta vatanımızın savunması, güvenliği, bekası için, Mehmetçiğimiz ülke içinde, sınır ötesinde, karada, denizde ve havada mücadelesini sürdürürken diğer taraftan da sizler, bizler, belediye başkanlarımız, valilerimiz, bürokratlarımız gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyorlar. Türkiye Büyük Millet Meclisi de bu çalışmaları kolaylaştırmak için yasama görevi ne varsa gerçekten devam etmektedir” ifadelerini kullandı.
Bu etkinliğin daha nicelerinin yapılacağını söyleyen Vekil Akar, “Burada gerçekten şehre girdiğimiz andan itibaren buradaki coşkumuz artmış bulunuyor, vatandaşımızın yüzü gülüyor, son derece mutluyuz. Her taraf elma kokuyor, Yahyalı bizim yıldız ilçelerimizden birisidir. Zenginlikleriyle, güzellikleriyle ve her zaman ülkesine ve milletine sahip çıkmasıyla meşhur olan bir yerimiz. Arkadaşlarımızla beraber bu şenlikteki coşkuya biz de katılıyoruz, güzel ve önemli bir gece. Bu daha 2’ncisi, 22’ncisi, 52’ncisi olarak devam edecek” dedi.

‘İKİ DEVLET, TEK MİLLETİZ’

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki Karabağ meselesi hakkında açıklamalarda bulunan Vekil Akar, “Bölgede herhangi bir fiili müdahalemiz, katkımız olmadı, Azerbaycanlı kardeşlerimiz bizim canlarımızdır, terörle mücadele kapsamında silahlı grupları etkisiz hale getirdiler ve şu anda durum sakin. Azerbaycanlı kardeşlerimizle kenetlenmemiz sadece bu olay için geçerli değil, her zaman bu şekilde olacak. Bizler, iki devlet, tek milletiz” şeklinde konuştu.
Kayseri’yle ilgili yatırımların hepsinin gelişim aşamasında olduğunu belirten ve temaslarını sürdürdüklerini söyleyen Vekil Akar, aynı zamanda mecliste üzerlerine düşen görevi yerine getireceklerini ve çalışmaların somut örneklerinin ileride görüleceğini belirtti.

Exit mobile version