Vekil Çopuroğlu: “İkinci el araç sayısını artırarak araç piyasasını canlandıracağız”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adalet ve Kalkınma Partisi Kayseri İl Başkanlığı tarafından ‘Nöbetçi Vekil’ uygulaması yapıldı. Uygulama kapsamında konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu, “Şehrin değişik muhtelif bölgelerinde bulunan araba mezarlıklarında zaman zaman yeni ve eski model fark etmeksizin birçok araç terk edilmiş vaziyette bulunuyor. 1 Kasım itibariyle de bu araçların ekonomiye kazandırılması için faaliyete geçildi. Bu araçlar piyasaya sunulduğunda ikinci el araçlarda müthiş bir canlanma olacak” dedi.

AK Parti Kayseri İl Başkanlığı ‘Nöbetçi Vekil’ uygulaması kapsamında bir araya geldi. Uygulamaya; AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu, AK Parti il başkan yardımcıları ve parti temsilcileri katıldı. Uygulamada, ilerleyen süreçlerde faaliyete geçirilecek plan ve projeler konuşuldu.

İsrail-Filistin arasındaki krizle ilgili diğer ülkelerde de kamuoyu oluşturulduğunu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu savaşla ilgili çalışmaları sürdürdüğünü yineleyen AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu, “İsrail’in Gazze’de yaptığı soykırımı ve İsrail’le birlikte olan diğer güçleri de lanetlediğimizi yineliyorum. 9 binden fazla ölüm var ve yarısından fazlası da çocuk, birçok insan şehit edilmiş durumda. Cumhurbaşkanımızın bu konudaki çalışmaları son dönemde artmış durumda, diğer ülkelerde başlayan protesto eylemleri arttı ve etkileri de görülmeye başlandı. Önümüzdeki süreçlerde bu katliamın son bulacağına dair inancımız tamdır” ifadelerini kullandı.

‘POMPALI TÜFEK EDİNİLMESİNİ ZORLAŞTIRACAĞIZ’

Son yıllarda pompalı tüfeğin teminiyle ilgili bazı husus ve yönetmeliklerin değiştirilmesi gerektiğini, pompalı tüfek vasıtasıyla birçok insanın hayatını kaybettiğini belirten Vekil Çopuroğlu, “Ülkemiz için bir şeyler yapma gayreti içerisindeyiz. Bizler yönetimimizde farklı ve inovatif bir anlayışı benimsiyoruz. Meclise gidip gelen, el kaldırıp indirenlerden olmak yerine farkımızı ortaya koymaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızı dinlediğimizde dile getirilen şikâyetleri her zaman not alıyoruz. Bu dikkate aldığımız konulardan bir tanesi de pompalı tüfeklerin edinilmesiyle alakalı bir çalışma. Yakın bir zamanda sonuca bağlanacak, geçtiğimiz yıl 4 bine yakın vatandaş pompalı tüfekler sebebiyle hayatını kaybetti ve birçok yaralanan insan da oldu. 2 ay önce hasım olayına müdahale eden polis memurunun tüfekle yaralanarak 33 gün sonrası şehit olması sabrı taşıran son damla oldu. Bu konuyla alakalı görüşmeleri, çalışmaları sürdürüyoruz. İçişleri Bakanlığı’yla iletişim halindeyiz, bu konuyu da bir kitap haline getirerek Bakanlığa da sunacağız. Mecliste bulunduğumuz süre içerisinde de memleketimize hizmet etme çabasında olacağız” şeklinde konuştu.

‘İKİNCİ EL ARAÇ PİYASASINI CANLANDIRACAĞIZ’

İkinci el araç piyasasının canlandırılması için çeşitli çalışmalar sürdürdüklerini vurgulayan Vekil Çopuroğlu, “Şehrin değişik muhtelif bölgelerinde bulunan araba mezarlıklarında zaman zaman yeni ve eski model fark etmeksizin birçok araç terk edilmiş vaziyette bulunuyor. 1 ile 1 buçuk milyon arasında bir araç sayısından söz ediliyor. Bu araçların orada durması kimsenin lehine değildir. Adalet Bakanlığımıza bu konuyla ilgili taleplerimizi iletmiştik ve 1 Kasım itibariyle de bu araçların ekonomiye kazandırılması için faaliyete geçildi. Bu araçlar piyasaya sunulduğunda ikinci el araçlarda müthiş bir canlanma olacak” diye konuştu.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Vekil Çopuroğlu: “İkinci el araç sayısını artırarak araç piyasasını canlandıracağız”