VEKİL ATAŞ, 1 AY ÖNCE İMAR AFFI MAĞDURLARINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIMIŞ

Fotoğraflı (71)

 

KAYSERİ (1HA) – İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş’ın geçtiğimiz dönemde sıkça gündeme getirdiği imar barışı meclis gündemine taşınmıştı. Konuyla ilgili açıklama yapan Ataş, imar affını desteklemediklerini sadece imar affı adı altında vatandaşların mağduriyet yaşadığını ve bu mağduriyetlerin giderilmesini istediklerini vurguladı.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ilimizde yıkıma sebep olan büyük deprem sonrasında milletvekillerinin meclis kürsüsünden dile getirdiğim imar kanunu önergeleri gündeme geldi. Geçtiğimiz ay imar affıyla insanların mağdur edildiğini meclis gündemine taşıyan Ataş’ın konuşması da sosyal medyada geniş yankı buldu. Daha önceki yıllarda da Ataş’ın imar affı konusunda gündeme getirdiği konular olduğu anlaşıldı.

“İMAR AFFINI ORTAYA ÇIKARANLARI SÖYLEMEK LAZIM”

Süreç içerisinde hiçbir zaman imar affını desteklemediklerini dile getiren Ataş: “İmar affını ortaya çıkaranları söylemek lazım. Biz parti olarak imar affını desteklemedik. Soru önergesi verdik. İmar affında 50 milyar lira para toplandı. İnsanlar bilgilendirilmedi. Temel atanlara bile belge verildi. Paralar toplandı, ruhsat vermediler. Sadece para topladılar. Kendi arazilerine yapanları değil, devlet arazilerine yapı yapanlara göz yumdular. Alt yapısı doğru yapılmadan süreç yaptılar. Bütçe açıkları, bu paralarla kapatıldı” dedi.

Exit mobile version