Fotoğraflı - 2024-04-16T170522.112
2:16

Vali Gökmen Çiçek: “Kayserinin hazineleri yerlerinde boş durmayacak”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Valisi Gökmen Çiçek; Kayseri’nin her yerinde bir hazine var her yeri keşfedilmeyi bekleyen hazinelerle dolu hem antik dönemden itibaren hem ecdadımızın izleri Kayseri’nin her yerinde bulunuyor. Eğer deniz dışında turizmle ilgili bir potansiyel aranıyorsa bunun en güzel örneği Kayseridir. Dağıyla, tarihiyle, kültürüyle bambaşka bir şehirde yaşıyoruz. Kayserinin hazineleri yerlerinde boş durmayacak” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kayseri Valiliği ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen 48’inci Turizm Haftası Kutlama programında bugün Erdemli Vadisi gezisi gerçekleştirildi. Geziye Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit Taşyapan, Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun, vatandaşlar ve öğrenciler katılım sağladı.

Kayseri tarihi yapıları ile eşi benzeri olmayan bir şehir olduğunu ifade eden Kayseri Valisi Gökmen Çiçek; “Kayseri’de turizm haftası etkinlikleri kapsamında bugün Kayseri’nin, Yeşilhisarın incisi Erdemli Vadisindeyiz. Bu yılı turizmle ilgili sıçrama yılı ilan ettik. Kayseri’nin her yerinde bir hazine var her yeri keşfedilmeyi bekleyen hazinelerle dolu hem antik dönemden itibaren hem ecdadımızın izleri Kayseri’nin her yerinde bulunuyor. Eğer deniz dışında turizmle ilgili bir potansiyel aranıyorsa bunun en güzel örneği Kayseridir. Dağıyla, tarihiyle, kültürüyle bambaşka bir şehirde yaşıyoruz. Kayserinin hazineleri yerlerinde boş durmayacak” şeklinde konuştu.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Vali Gökmen Çiçek: “Kayserinin hazineleri yerlerinde boş durmayacak”